برگزاری 25 دوره آموزش گردشگری در استان گلستان

به گزارش تور استانبول، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، برگزاری 25 دوره آموزش گردشگری در استان گلستان صورت پذیرفت.

برگزاری 25 دوره آموزش گردشگری در استان گلستان

یاسر قندهاری، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان با اشاره به اینکه گردشگری امروز به یک صنعت بزرگ در جهان تبدیل شده، اظهار کرد: برای موفقیت در این صنعت بزرگ باید آموزش را به عنوان یک رکن اساسی جدی گرفت و هم به فعالان این حوزه و هم به صورت عمومی آموزش را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت آموزش و اثرگذاری مستقیم آموزش بر رضایتمندی گردشگران، از ابتدای امسال تا به امروز 25 دوره و کارگاه آموزشی در سطح استان گلستان برگزار شده، افزود: این کارگاه ها شامل 11 کارگاه حضوری و 14 دوره مجازی بوده که برای نیروهای انسانی تأسیسات گردشگری و علاقمندان به این حوزه برگزار گشت.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: راهنمایان محلی، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، راهنمایان طبیعت گردی، مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری و... از عناوین مهمترین دوره های برگزار شده و کارگاه عملی بافت تاریخی، جایگاه حکمی رنگ در پوشاک اقوام، آداب و الگوهای رفتاری در گردشگری، گردشگری دیجیتال و... از عناوین مهمترین کارگاه های برگزار شده در این مدت بود.

قندهاری با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا سرانجام آذر امسال 580 نفر به مدت دو هزار و 662 ساعت در این دوره ها آموزش دیده اند، گفت: این دوره ها به وسیله مؤسسات آموزش گردشگری آوای طبیعت گلستان و دانش پژوهان میراث نگارستان برگزار گشت و با توجه به احتیاج و درخواست تأسیسات گردشگری و علاقمندان به این حوزه تا سرانجامی امسال نیز به وسیله مؤسسات آموزشی ادامه خواهد داشت.

قندهاری توضیح داد: بهره مندی از اساتید باتجربه و خبره و بعلاوه پیش بینی دوره های مورجهانز برای آموزش مدیران و کارکنان مرتبط با حوزه گردشگری راهی است برای رشد ارائه خدمات در تأسیسات گردشگری که امروزه از ضروریات صنعت گردشگری هست.

منبع: همگردی
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1981

به "برگزاری 25 دوره آموزش گردشگری در استان گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 25 دوره آموزش گردشگری در استان گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید