آنالیز اصلاح ساعت اداری استان تهران، روی میز

به گزارش تور استانبول، در حالی که افزایش دما ساعت کاری ادارات 29 استان را تغییر داد، این بار آنالیز تغییر و اصلاح ساعت کاری ادارات پایتخت نیز روی میز قرار گرفته و در حال آنالیز است.

آنالیز اصلاح ساعت اداری استان تهران، روی میز

به گزارش تور استانبول، تغییر ساعت کاری ادارات یکی از مهم ترین راه چارههای وزارت نیرو برای جلوگیری از خاموشی های برنامه ریزی شده در فصل تابستان است که در این راستا مذاکراتی با استانداران صورت گرفت و طبق آخرین اخبار تغییر ساعات اداری در 29 استان آغاز شد که استان تهران تاکنون در این لیست جای نگرفته است.

طبق این تغییر، آغاز و سرانجام ساعات کار روزانه ادارات به میزان یک تا 1.5 ساعت زودتر صورت می گیرد و پیش بینی شده است به جهت خنکی هوا در ساعات آغازین صبح و استفاده از روشنایی روز و همچنین قرار دریافت عمده ساعات اداری در ساعات غیر پیک، این طرح نقش قابل توجهی در کاهش بار مصرفی در ساعات گرم سال داشته باشد.

تصمیم گیری درباره ساعات آغاز و سرانجام کار ادارات بر اساس اولویت ها و شرایط هر استان است که در مدت یک ماه یا کل فصل تابستان اجرا گردد. البته این راه چاره که برای جلوگیری از خاموشی برنامه ریزی شده در فصل تابستان اتخاذ شده که سال گذشته نیز اجرا شده بود و آمارها نشان می داد که تغییر ساعت اداری سال گذشته نتایج مناسبی در پی داشت و از این طریق سال 1397 حدود 2000 مگاوات صرفه جویی صورت گرفت.

تغییر ساعت در تهران به دما بستگی دارد

در این راستا، مصطفی رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق- در گفت وگو با تور استانبول، درباره احتمال تغییر ساعت کاری ادارات در تهران شرح داد: این موضوع در حال رایزنی با وزارت کشور و استانداری بوده و در دست آنالیز و اقدام است.

وی تاکید نمود: در صورتی که دمای هوا افزایش یافت و امکان اداره و تأمین برق وجود نداشته نباشد، احتمالاً این اتفاق رخ دهد و ما در حال پیگیری هستیم. اما در حال حاضر نمی توان قطعی بیان کرد که این اتفاق رخ خواهد داد و بستگی به دمای هوا دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 232

به "آنالیز اصلاح ساعت اداری استان تهران، روی میز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز اصلاح ساعت اداری استان تهران، روی میز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید