با یک میلیارد در کجا می توان خانه خرید؟

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران، با آغاز فصل تابستان عرضه آپارتمان های قیمت مناسب که بهای خرید آنها با بودجه متقاضیان مسکن در حال جست وجو تناسب بیشتری دارد، افزایش یافته است.

با یک میلیارد در کجا می توان خانه خرید؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

هر چند قیمت های پیشنهادی فروش آپارتمان های مسکونی در تهران تابع انتظارات تورمی بعضی فروشندگان شده و عده ای با وجود رکود معاملاتی بر افزایش قیمت اعلامی خود به بنگاه های ملکی اصرار دارند، اما با این حال قیمت های منصفانه نیز در بازار نایاب نشده به ویژه در مناطق مصرفی نیمه جنوبی شهر، یافتن آپارتمان های متناسب با بودجه خانه اولی ها شدنی است.

بودجه عموم خانه اولی های در حال جست وجو در مناطق مختلف که اغلب از یکی از انواع تسهیلات بانکی خرید مسکن نیز استفاده می نمایند، در حال حاضر بین 400 تا 800 میلیون تومان است و در عین حال بعضی از آنها با حربه هایی همچون به رهن سپردن آپارتمان خریداری شده و حتی فروش خودرو کوشش می نمایند بودجه خود را به یک میلیارد تومان برسانند تا بتوانند خانه ای خریداری نمایند که در چشم انداز دو، سه سال آینده بتوانند با تامین مبلغ رهن مستاجر خودشان در آن ساکن شوند.

در حال حاضر مناطق 7، 9، 10، 12، 14 و 15 کانون های عرضه آپارتمان های تا یک میلیارد تومانی در بازار شناخته می گردد. البته در مناطق دیگر شهر نظیر 4، 5، 8 و 21 نیز تعداد آپارتمان های این محدوده قیمتی کم نیست و حجم عرضه به حدی است که جست وجوگران می توانند امیدوار باشند، در این مناطق آپارتمان مطلوب خود را برای خرید پیدا نمایند. اما واقعیت این است که در مناطق مذکور عمده املاک قیمت مناسب سن بنای بیش از 15 سال دارند که گزینه ایده آل خانه اولی ها به شمار نمی آیند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1047

به "با یک میلیارد در کجا می توان خانه خرید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یک میلیارد در کجا می توان خانه خرید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید