بازی های خیره کننده در می خواهم زنده بمانم

به گزارش تور استانبول، فقط دو قسمت از سریال خانگی می خواهم زنده بمانم منتشر شده است، اما در همین ابتدا، سریال توانسته محبوب طیف زیادی از مخاطبان گردد. قصه همراهی برانگیز، فضاسازی مطلوب دهه 60، شخصیت پردازی و تم معمایی - عاشقانه سریال از جمله عواملی است که از می خواهم زنده بمانم اثری پیروز ساخته.

بازی های خیره کننده در می خواهم زنده بمانم

به گزارش روزنامه هفت صبح، بازی های درخشان دیگر امتیاز مهم سریال شهرام شاه حسینی است. در این میان عملکرد حامد بهداد، سحر دولتشاهی و پدرام شریفی به عنوان سه قطب اصلی داستان بیش از دیگران به چشم آمده. بااین حال نمی توان از بازی خوب مهران احمدی، علی خشنود، بابک کریمی و دیگران گذشت.

حامد بهداد| شمایل یک مسئول مخوف

ویژگی کاراکتر: امیر شایگان یک مسئول مهم در قوه قضائیه است. او آنقدر قدرت دارد که بتواند حکم متهمان را برگرداند و محکوم به اعدام را از مرگ نجات دهد. شایگان مردی است با اصول خاص خود؛ شمرده حرف می زند، به دیگران اجازه سوال نمی دهد، بر رای خود پایدار است، نگاهی نافذ دارد، باهوش است و خود را در نهایت آدمی دلسوز نشان می دهد.

او کسانی که تمرد نمایند را راحت می کشد و این کار را قانونی می داند. شایگان در یک کلام آدمی است مخوف. هما (سحر دولتشاهی) برای نجات پدرش (بابک کریمی) که متهم به قاچاق مواد مخدر است، دست به دامن او شده و همین گره اصلی قصه است. آیا عشق بین این دو حکم خواهد نمود؟ این مرد خودخواه، یاری به پدر هما را مشروط به جدا شدن او از نامزدش (پدرام شریفی) می نماید؟

عملکرد بازیگر: حامد بهداد درک درست و کاملی از شخصیت امیر شایگان داشته. او همه رفتار کاراکتر را طوری مقابل دوربین به نمایش گذاشته که در همان سکانس اول، ابهتش به جان مخاطب می نشیند. نوع نگاه، شیوه بیان دیالوگ، نحوه نشستن و راه رفتن بهداد همه وهمه در خدمت اقتدار و مخوف بودن امیر شایگان است. حامد بهداد معروف است به بازیگری برون ریز. او در نیمه دوم دهه 90، اما در شورشی ستودنی علیه خود، نقش هایی بازی می نماید که نسبتی با شمایل پیشین ندارند. نمونه متاخر این اتفاق، فیلم قصر شیرین است که نقطه عطفی در کارنامه بهداد شده. او حالا با می خواهم زنده بمانم نقش متفاوت دیگری بازی نموده؛ نقشی که ظرفیت افتادن به دام داد و فریاد دارد، اما به طور کامل در تسلط بازیگر است.

سابقه خانگی: گذر حامد بهداد دوبار به شبکه خانگی افتاده که یکی خوشایند و دیگری پر از انتقاد بوده است. او تا چندی پیش دل را در شبکه خانگی داشت که اثری ضعیف بود و به بهداد اجازه قدرت نمایی نمی داد. دندون طلا، اما پیروز بود و اثری درخشان در کارنامه این بازیگر است.

سحر دولتشاهی| بازی در زمین مردانه

ویژگی کاراکتر: هما حقی دختری است با احساسات غلیظ که هم عشق پدر دارد و هم سودای رسیدن به معشوق (پدرام شریفی). او درعین حال دختری است قوی که می خواهد یک تنه مشکل پدر را حل نماید. پس وقتی با شایگان (حامد بهداد) روبرو می گردد، تحت تاثیر ابهت او قرار نمی گیرد. درعوض، کوشش می نماید خواسته او مبنی بر فروش خانه شان را اجرایی کند تا پدر از اعدام نجات یابد. عشق، صداقت و اراده بارزترین ویژگی های هماست.

عملکرد بازیگر: اینکه سحر دولتشاهی بعد از چند سکانس توانسته تصویر واقعی خود را کنار بگذارد و هما را مقابل چشم مخاطبان قرار دهد، یعنی پیروز بوده است. او در فصل دلدادگی، رفتار دختری با احساسات پاک را به نمایش می گذارد و در سکانس روبروه با پدر، جنس احساسات خود را تغییر می دهد. از آن سو بازی اش در مقابل شخصیت پرجذبه بهداد، دختری قدرتمند و نترس را یادآور می گردد. در قسمت های بعد و پیچش داستان، فرصتی دیگر در اختیار دولتشاهی قرار می گیرد تا خود را بیشتر به چالش بکشد.

سابقه خانگی: از سحر دولتشاهی، دوشنبه ها همزمان با می خواهم زنده بمانم، سریال قورباغه توزیع می گردد. او در این سریال شخصیت فرانک، دختری آرمان خواه با رفتار های متناقض را به خوبی به نمایش گذاشته. تجربیات پیشین دولتشاهی در شبکه خانگی، اما توأم با پیروزیت نیست. او از قلب یخی 3، عالیجناب و ساخت ایران 2 توشه لازم را نبرد.

پدرام شریفی| در جست وجوی عشق

ویژگی کاراکتر: نادر سرمد یک معلم عاشق پیشه است که در آستانه رفتن به خواستگاری، پدر هما (سحر دولتشاهی) دستگیر می گردد. از نادر چیزی بیش از اینکه انسانی اهل فرهنگ و جوانی صاف و ساده است، به مخاطب داده نشده.

عملکرد بازیگر: مهم ترین ویژگی بازی پدرام شریفی این است که برای ارائه شخصیت، دست به اضافه کاری نمی زند. میزان نمایش عشق او به اندازه است، وقتی عصبی می گردد، مخاطب با او همراه است و زمانی که نگران آینده خود و هماست، طبیعی رفتار می نماید. پدرام شریفی جزو بازیگرانی است که چهره ای گریم خور دارد. این امتیاز به همراه استعداد بازیگری و انتخاب های درست باعث شده او راستا پیروزیت را با سرعت طی کند.

سابقه خانگی: پدرام شریفی تجربه بازی در همگناه را دارد. او در این سریال پیروز عمل کرد و شخصیت پیمان صبوری تبدیل به یکی از کاراکتر های محبوب این سریال شد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1500

به "بازی های خیره کننده در می خواهم زنده بمانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های خیره کننده در می خواهم زنده بمانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید