اگر بگذارند استقلال قهرمان می گردد، مسئولان پدیده خیلی بد عهد هستند

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران، محمد حسین مولایی از مجریان با سابقه رسانه ملی است چند ماه قبل به عنوان معاون فرهنگی و رسانه ای باشگاه استقلال انتخاب شد. وی در گفتگوی نوروزی با خبرنگاران به اتفاقات حاشیه ای در مورد استقلال اشاره نمود.

اگر بگذارند استقلال قهرمان می گردد، مسئولان پدیده خیلی بد عهد هستند

* خبرنگاران: کار اجرا را از چه زمانی و چگونه شروع کردید؟

- مولایی: روز 7 مهر 1380 برای اولین بار در شبکه یک سیما در یک برنامه زنده به اسم آفتاب شرقی روی آنتن رفتم و اجرا را تجربه کردم. قبل از آن با رسانه آشنا بودم و شعر هم می گفتم. روز 5 مهر یکی از دوستانم گفت تلویزیون برای یک برنامه دنبال مجری می گردد. همان روز تست دادم و در تست قبول شدم و 2 روز بعد اولین اجرای خود را به صورت زنده تجربه کردم.

* از آن روز خاطره خاصی برای گفتن دارید؟

- خاطره اینکه میکروفون یقه ای را به سمت چپ لباس من زدند، به حدی استرس داشتم که صدای قلبم را میکروفون می گرفت و برای همین صدا بردار جای میکروفون را تغییر داد.

* در چند شبکه برنامه داشتید؟

- در شبکه های یک، دو، پنج، خبر، جام جم و ایران کالا و همه برنامه ها نیز به صورت زنده بوده است.

* در همان زمان هم بارها هنگام اجرای برنامه های زنده اقدام به کری خوانی های فوتبالی به حمایت از استقلال کردید. هیچ گاه این کری خوانی ها مسئله ای برای شما ایجاد نکرد؟

- چرا بارها دچار مشکل شدم و چند بار هم باعث شد به صورت موقت دو سه هفته آنتن و اجرای زنده را از من بگیرند. اما باز هم بعد از آن اگر فرصتی پیش می آمد این کار را تکرار می کردم.

* و حالا خیلی گذرا بگویید که چطور به استقلال نزدیک شدید تا به معاونت آن رسیدید.

- من معمولاً به باشگاه استقلال و مدیران آن نزدیک بودم. اما اواخر دی ماه یکی از اعضای هیات مدیره استقلال به من پیشنهاد داد مسئولیت معاونت فرهنگی و رسانه ای باشگاه را بر عهده بگیرم. یک جلسه هم با آقای مددی صحبت کردیم و انتها این مسئولیت را پذیرفتم.

* در این مدت دو ماه و اندی که این مسئولیت را پذیرفتید چه اقداماتی در مورد امور رسانه ای انجام دادید؟

- در این مدت یکسری اقدامات رسانه ای انجام دادیم که در حد خودش تاثیرگذار بوده، اما مکفی نبوده است. در این مدت سعی کردیم کانال، صفحه و سایت رسمی باشگاه را تقویت کنیم و تبدیل به یک منبع موثق کنیم. اخبار یک دقیقه 4:44 را راه اندازی کردیم و یکسری برنامه های اینترنتی اِس را هم برای راه اندازی در دست پیش فراوری داریم.

* در این مدت عظیم ترین ضعف رسانه ای باشگاه را شناسایی نموده اید؟

- تعدد خبرهای فیک و خبرنگار نماها و صفحات مجازی فراوان که باعث می گردد طرفدار اصل خبر را متوجه نگردد.

* راه چاره شما برای مقابله با این چالش چیست؟

- امیدواریم بعد از عید و در اولین فرصت یک همبستگی خاص بین تیم رسانه ای استقلال ایجاد کنیم تا با اتحاد و همدلی بین بچه های رسانه و استقلالی نویس ها، بخش مهمی از این مسائل را از بین ببریم. ضمن اینکه باید سرعت و دقت در اطلاع رسانی را بالا ببریم تا برآورد های نادرست را از بین ببریم.

* در این مدت شما هم به این نتیجه رسیدید که ممکن است که بعضی از جریانات ورزشی خارج از باشگاه به سود تیم های رقیب باشد؟

- شاید همکاران شما و من ناراحت شوند، اما بیشتر رسانه های ورزشی اعم از دیداری، شنیداری، نوشتاری، سایبری، چاپی یا غیره، در دست طرفداران تیم های رقیب است و همین جریانات باعث می گردد خیلی مواقع خبرسازی ها و جریانات رسانه ای به ضرر استقلال راه بیفتد. مثلاً ما سایت خیلی معتبری داریم که هر زمانی آن را باز کنید حداقل دو خبر دارد که بر علیه استقلال است. این حجم از خبر فیک که در مورد باشگاه فراوری می گردد باید جوابگو داشته باشد. به عنوان مثال به همین موضوع امین قاسمی نژاد اشاره می کنم که خبرسازی های فیک در مورد او به شدت به چشم آمد و خیلی از این خبرسازی ها باعث شد نهایتاً این اتفاق انجام نگردد.

* شاید طرفداران این حق را داشته باشند بدانند واقعاً چرا انتقال قاسمی نژاد صورت نگرفت. شما به عنوان فردی که از صفر تا صد این موضوع را در جریان هستید، در یک جمله بگویید دلیل عدم انتقال قاسمی نژاد به استقلال چه بود.

- در یک جمله بخواهم بگویم باید گفت بد عهدی پدیده ای ها. آنها خیلی بدعهدی کردند. چند بار حرفشان را تغییر دادند. هر طوری گفتند ما چک نوشتیم و وقتی نوشتیم آنها حرفشان را عوض کردند و شرط جدیدی گذاشتند. حتی آنها حاضر به پذیرفتن چک کارگزار هم نشدند. دست آخر هم ساعت 11 شب 28 اسفند گفتند باید پول نقد بدهید. این را منصفانه می گویم که آقای مددی و عبدیان فراتر از توان شان برای عملی شدن این انتقال کوشش کردند، اما پدیده ای ها با تغییر حرف های شان انتها مانع از انجام این تغیری شدند.

* به نظر شما اصلاً آنها از اول می خواستند این انتقال صورت گیرد؟

- چیزی که من دیدم گویای این مطلب بود که آنها نمی خواستند این انتقال انجام گردد. برای همین آنقدر شرط و شروط گذاشتند که نگردد. راستش را بخواهید عمل پدیده ای ها مرا یاد داستان ملانصرالدین انداخت که مادرش را برای فروش به بازار برد، اما قیمتی روی مادرش گذاشت که کسی نتواند او را بخرد. در واقع مسئولان پدیده مثل ملانصرالدین عمل کردند.

* آقای مولایی با همه این اوصاف سال جاری استقلال قهرمان می گردد؟

- اگر بگذارند، حتماً. من قبلاً یک طرفدار دوآتشه استقلال بودم که این تیم را از جان و دل دوست داشتم و دارم و این را بارها در آنتن زنده تلویزیون هم نشان دادند و امروز به عنوان یک طرفدار و معاون باشگاه می گویم اگر بگذارند این تیم حتماً سال جاری قهرمان می گردد.

* کی باید بگذارد یا نگذارد؟

- سهم خواستار. به همین سادگی. اگر سهم خواستار بگذارند استقلال قهرمان می گردد. من به هیچ تیم دیگری کاری ندارم و فقط روی شخصیت قهرمانی که فرهاد مجیدی برای استقلال آورد حساب می کنم و می گویم سال جاری قهرمان هستیم.

* خاطره خوب یا شیرین از این دو سه ماهی که در استقلال بودید دارید؟

- خاطره خوب کاری که نه چون همه اش حاشیه و درگیری بود. اما خب این 3 پیروزی پشت سر هم خاطره خوبی بود که تا حدودی هم آرامش به ارمغان آورد.

* عجیب ترین چیزی که در این مدت دیدید چه بود؟

- اینکه هیچ خبر و مطلبی در هیچ کجای باشگاه استقلال محرمانه نمی ماند. به حدی که حتی اگر یک مدیر خودش فکر کند، ممکن است صدای فکر او را یک خبرنگار بشنود و رسانه ای کند. هیچ کجا این طور نیست. باگ های خبری بسیار زیادی در باشگاه وجود دارد.

* برای حسن ختام این گفتگوی نوروزی مطلب خاصی دارید؟

- مثل همه مردم ایران آرزو می کنم در سال 1400 ویروس منحوس کرونا نابود گردد و ان شاءالله که مسائل معیشتی و مالی مردم هم تا سرحد امکان از بین برود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1543

به "اگر بگذارند استقلال قهرمان می گردد، مسئولان پدیده خیلی بد عهد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر بگذارند استقلال قهرمان می گردد، مسئولان پدیده خیلی بد عهد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید