اکتشافات تازه با پرتاب تلسکوپ فضایی چین

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، این تلسکوپ به پیشبرد تحقیقات چین در حوزه آنالیز ویژگی های الکترومغناطیسی امواج گرانشی یاری خواهد نمود. پرتاب این تلسکوپ به فضا در ماه دسامبر انجام می گردد.

اکتشافات تازه با پرتاب تلسکوپ فضایی چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

بر اساس اعلام مرکز ملی علوم فضایی چین، تلسکوپ فضایی جدید چین GECAM نام دارد و از مرکز پرتاب ماهواره شیچانگ به فضا منتقل می گردد. این مرکز در جنوب غربی چین و در استان سیچوآن واقع است.

در جریان این ماموریت دو ماهواره کوچک نیز به فضا منتقل می گردد. این ماهواره ها برای شناسایی پرتوهای رادیویی سریع و پرانرژی، پرتوهای متنوع اشعه گاما و دیگر انواع تشعشعات مغناطیسی در فضا کوشش خواهند کرد.

چین امیدوار است این آنالیز ها منجر به کشف اسرار جدیدی از عالم هستی و شناسایی اشیایی همچون ستاره های نوترونی، سیاه چاله ها و غیره گردد. این کشور اعلام نموده طی سه تا چهار سال آینده باز هم ماهواره ها و تلسکوپ های فضایی تازه ای را برای انجام اکتشافات علمی به فضا پرتاب می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1337

به "اکتشافات تازه با پرتاب تلسکوپ فضایی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکتشافات تازه با پرتاب تلسکوپ فضایی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید