تور مالزی ارزان: نکاتی شگفت انگیز و جالب توجه در خصوص کشور مالزی ، بخش دوم

به گزارش تور استانبول، نکات تعجب آور از مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا می باشد. این کشور سلطنتی دارای قانون اساسی فدرال بوده که از 13 استان تشکیل شده اند و از طریق دریای جنوبی چین به دو منطقه تقسیم شده است. این دو منطقه شامل شبه جزیره مالزی و مالزی شرقی یا همان مالزی بورنئو (Borneo) می باشد. جزایر شبه جزیره مالزی دارای مرز زمینی و دریایی با تایلند در بخش های شمالی و مرز دریایی با سنگاپور در جنوب می باشد. ویتنام در شمال شرقی و اندونزی نیز در غرب این کشور واقع شده است. کوالالامپور مرکز و بزرگترین شهر این کشور است در حالی که پوتراجایا محل حضور دولت فدرال می باشد. جمعیت مالزی بیش از 30 میلیون نفر بوده و جزء 44 کشور پر جمعیت دنیا واقع شده است. از جمله نکات تعجب آور از مالزی اینکه جنوبی ترین نقطه قاره اوراسیا در مالزی قرار گرفته و تانجونگ پیای (Tanjung Piai) نام دارد. مالزی جزء 17 کشور گرمسیری است که تعداد زیادی از گونه های بومی را در خود جای داده است. با خبرنگاران همراه باشید تا بیشتر در خصوص نکات تعجب آور از مالزی بدانیم.

تور مالزی ارزان: نکاتی شگفت انگیز و جالب توجه در خصوص کشور مالزی ، بخش دوم

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

نکات تعجب آور از مالزی در مورد طبیعت و گردشگری

 1. در مالزی یک عمل جراحی بای پس قلب در حدود 9 هزار دلار آمریکا هزینه خواهد داشت. مشابه این جراحی در ایالات متحده در حدود 130 هزار دلار می باشد.
 2. پارک ملی کینابالو خانه گیاه انگلی Rafflesia arnoldii یا گل مردار می باشد. این موجود خود را کاملا درون گیاه میزبان جاسازی کرده و تنها قسمت گل آن قابل مشاهده می باشد. شکوفه آن تا یک متر عرض داشته و وزن آن به مقدار 6.8 کیلوگرم می باشد.
 3. تامان ناگارا (Taman Negara) که از پارک های ملی مالزی می باشد یکی از قدیمی ترین جنگل های بارانی روی کره زمین است. در حدود 130 میلیون سال پیش این جنگل های گرمسیری از آمازون نیز بزرگتر بوده اند. این پارک ملی بیش از 10 هزار گونه گیاهی، هزار نوع پروانه، 140 گونه از حیوانات، 35 نوع پرنده، 100 نوع مار و 150 هزار گونه از حشرات در آن زندگی می کنند.
 4. بر اساس گفته سازمان جهانی گردشگری، مالزی در سال 2009 به نهمین کشور پر بازدید جهان تبدیل شده و در این سال 23.6 میلیون بازتماشاماینده از این کشور تماشا کرده اند.

نکات تعجب آور از مالزی در مورد رسوم خاص

 1. مالزی سومین فراوری کننده کائوچو طبیعی در جهان می باشد. در سال 2011 این کشور نزدیک به یک میلیون تن کائوچو فراوری کرده است.
 2. علاوه بر این ها بلندترین درخت استوایی به نام تولانگ (Tualang) در مالزی قرار گرفته و قطر پایه آن 3 متر می باشد. ارتفاع این درخت در حدود 80 متر است.
 3. اورانگوتان یاانسان جنگلی در زبان مالایی، نزدیک ترین نسل به انسان ها می باشد. اورانگوتان ها تنها در حیات وحش برونئو و سوماترا مشاهده می شوند.
 4. به طور سنتی زنان باردار مالزی نباید چیزی را بکشد، گره بزند یا حتی ببرد زیرا ممکن است منجر به علایم تولدی یا تغییر شکل کودک شود.
 5. اسلام مذهب رسمی مالزی است که اغلب مالایی ها آن را دارند. غیر مالزیایی ها ادیان دیگری مانند مسیحیت، هندو و تاوئیسم را دارند.

نکات تعجب آور از مالزی در مورد تاریخچه سلطنتی

 1. در مالزی به طور کلی اشاره کردن به مردم یا چیزی با انگشت اشاره بی ادبی به شمار می رود.
 2. تاریخ مالزی به سهارا مالایو (Seharah Melayu) باز می شود. این دوره با اسکندر مقدونی شروع شده شده و گفته می شود نیاکان سلطنت مالایی ها می باشد.
 3. ورزش بومی مالایی به والیبال شباهت دارد. منشاء این ورزش سیام و ملکا می باشد. در این ورزش دو یا چند بازیکن به صورت دایره ای شکل قرار گرفته و به توپ ضربه با پا ضربه می زنند. هدف این است که توپ به زمین برخورد نکند. بازیکنان می توانند از هر چیزی استفاده کنند اما دست های آن ها برای نگه داشتن توپ در هوا می باشند. قوانین دقیقی تدوین شده و بازی ها به طور رسمی از سال 1965 در جنوب شرق آسیا برگزار می شود.
 4. مالزیایی ها خود را به دو دسته بومیپوترا (Bumiputra) یا غیر آن تقسیم می کنند. بومیپوترا به معنی فرزند خاک می باشد. مسلمانان هندی بومیپوترا بوده اما مالزیایی های اجدادی از مناطقی مانند چین به این سرزمین آمده اند.
 5. بزرگترین تخم حشرات در مالزی مربوط به Heteopteryx dilitata بوده که مقدار این حشره تا 15 سانتی متر می رسد. مقدار تخمی که این موجود می گذارد 1.3 سانتی متر و بزرگتر از یک بادام زمینی است.

نکات تعجب آور از مالزی در مورد آنچه در اینجا پیدا می کنید

 1. آب گرم های ماهی های موجود در مالزی معنای جدیدی را در عبارت تغذیه ماهی ها به وجود آورده اند. مشتریان پاهای خود را در یک تشت پر از ماهی های کوچک مخصوص فرو برده و آن ها به آرامی پوست های مرده روی پاها را از بین می برند. این ها به دکتر ماهی نیز مشهور می باشند.
 2. مالزی محل زندگی یکی از بزرگترین جمعیت های مار شاه کبری در جهان می باشد. آن ها طولانی ترین مارهای سمی در جهان بوده که طول آن تا 5.7 متر می رسد. طولانی ترین کبری ای که تا به امروز شناخته شده در باغ وحش لندن وجود داشته که قبل از جنگ جهانی دوم مقدار آن به 5.7 متر رسیده بوده است.
 3. به نظر می رسد که کلمه انگلیسی سس قرمز (ketchup) از کلمه هوکی ke-tsiap گرفته شده است. این یک سس قارچ تخمیر شده است که چینی ها آن را وارد مالزی کرده اند.
 4. نوشیدنی ملی مالزی ته تاریک (teh Tarik) یا چای کشیده می باشد که در آن چای به وسیله مردان در فاصله ای حدودا یک متری از یک فنجان به دیگری ریخته شده بدون آنکه روی زمین بریزد. این کار برای خنک کردن چای مشتریان می باشد اما تبدیل به یکی از هنرهای مالزی شده است.

نکات تعجب آور از مالزی در مورد نحوه زندگی

 1. خانه های مشترک مالزیایی ها به condominiums of the jungle شناخته می شود. به طور میانگین در آن ها بین 20 تا 25 درب وجود دارد. بعضی از آن ها 60 درب را نیز در خود جای داده اند. هر درب نشانه وجود یک خانواده است. بعضی از خانواده ها ممکن است خانه های بزرگ خود را نیز به اشتراک بگذارند.
 2. استان های صباح و ساراواک قوانین مهاجرتی خود را دارند. بنابراین تمامی مالزیایی ها برای اینکه از شبه جزیره به بخش شرقی سفر کنند می بایست گذرنامه همراه خود داشته باشند.
 3. در سال 1997 دولت مالزی بیان کرد که چراغ ها در تمام سینماها روشن باقی می ماند تا از در آغوش کرفتن افراد ممانعت شود.
 4. جیمی چو (Jimmy Choo) طراح مشهور کفش در جهان در سال 1961 در شهر پنانگ مالزی به دنیا آمد. خلاقیت های طراحی او مورد علاقه شاهزاده دیانا قرار داشت. او در سال 2003 از ملکه الیزابت دوم جایزه دریافت کرده است.
 1. اگرچه که سر بریدن در بورنئو تا حد زیادی از بین رفته است اما هنوز چند مورد گزارش می شود. تا قرن بیستم میلادی این کار یکی از عادات قبایل مالزیایی بوده و قبیله ایبان از همه آن ها ترسناک تر به شمار می رفت. جمجمه های به دست آمده نشانی از مردانگی افراد بوده است. بسیاری از قبایل دایاک نیز این کار را جشن می گرفتند. به عنوان مثال آن ها از پوسته نارگیل برای تازه نگه داشتن سر جدا شده استفاده می کرده اند.

منبع: www.factretriever.com

منبع: الی گشت
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1973

به "تور مالزی ارزان: نکاتی شگفت انگیز و جالب توجه در خصوص کشور مالزی ، بخش دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مالزی ارزان: نکاتی شگفت انگیز و جالب توجه در خصوص کشور مالزی ، بخش دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید