اقدامات جنون آمیز بن سلمان علیه مخالفان داخلی

به گزارش تور استانبول سایت میدل ایست مانیتور در گزارشی با اشاره به اقدامات محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در سرکوب مخالفان خود نوشت بیماری جنون آمیز وی به سطح بی سابقه ای رسیده است. جنایت ربودن دو فرزند سعد الجبری مقام سابق امنیتی عربستان اقدامی ناامیدانه از سوی بن سلمان برای اعمال فشار علیه یکی از مخالفان برجسته خود به شمار می رود.

اقدامات جنون آمیز بن سلمان علیه مخالفان داخلی

در ادامه این گزارش آمده است: این اقدام بن سلمان به دلیل نزدیکی الجبری به اخوان المسلمین صورت می گیرد و سخن گفتن الجبری با رسانه ها باعث می شود خشم بن سلمان برانگیخته شود.

در این گزارش نوشته شده است: زمانی که محمد بن سلمان به عنوان وزیر دفاع انتخاب شد اختلافات اصلی میان وی و الجبری در زمان ورود متجاوزان سعودی به یمن در سال 2015 آغاز شد. الجبری مخالف تجاوز عربستان به یمن بود. بعد از کودتا در کاخ پادشاهی و به قدرت رسیدن بن سلمان به عنوان ولیعهد، وی به کانادا فرار کرد.

سایت میدل ایست مانیتور نوشت: بن سلمان دچار خود بزرگ بینی شده چرا که توانسته اعضای خانواده خود را بترساند و اقدامات وی علیه معترضان در عربستان باعث شده بن سلمان تهدیدی برای ثبات جهان عرب به شمار برود.

پیش از این نیز سعد الجبری مسئول شاخص اطلاعاتی سعودی، محمد بن سلمان را به ربودن افراد خانواده اش متهم کرده بود.

سعد الجبری عنصر اطلاعاتی سعودی که نقش مهمی در هماهنگی تلاش های عملیات مشاخصه با تروریسم با غرب ایفا کرده است می گوید که مقامات سعودی دو فرزند و برادرش را به گروگان گرفته اند. الجبری معاون شاخص محمد بن نایف ولیعهد سابق عربستان بود.

الجبری تنها نمونه سرکوب و ارعاب مخالفان در عربستان به شمار نمی رود. پیش از این بن سلمان تعداد زیادی از مخالفان خود را بازداشت کرده و خانواده های آن ها را تهدید کرده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1030

به "اقدامات جنون آمیز بن سلمان علیه مخالفان داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات جنون آمیز بن سلمان علیه مخالفان داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید