افت بورس در آستانه مذاکرات وین، شاخص کل کانال 1.4 میلیون را پس می گیرد؟

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران، بازار سهام در ابتدای امروز با رشد حدود 4000 واحدی شاخص کل کار خود را شروع کرد. اما در میانه بازار به تدریج از سرعت این رشد کاسته شد و در نهایت شاخص کل با 4183 واحد ریزش در کانال یک میلیون و 363 هزار واحد به کار خود خاتمه داد.

افت بورس در آستانه مذاکرات وین، شاخص کل کانال 1.4 میلیون را پس می گیرد؟

شاخص کل امروز 0.31 درصد افت داشت و در بیشتر گروه های بزرگ ریزش شاهد بودیم. شاخص هم وزن نیز به رغم اینکه تا میانه بازار مثبت بود در نهایت با 0.22 درصد افت به کار خود انتها داد. کچاد، فولاد، فارس و کگل بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل امروز را داشتند.

خودرو، شیمیایی و اداره بازارهای اقتصادی همچنان بهترین گروه های صنعتی در بازار سهام هستند. پالایش، کمند و پارند بیشترین ارزش معامله و خگستر، خبهمن و فاذر نیز بیشترین حجم معامله را داشتند. ارزش معاملات در بازار امروز بیش از 26 هزار میلیارد تومان بود.

در حالی که بورس امروز با افت شاخص کل همراه بود، شاخص فرابورس رشد اندکی را ثبت کرد. فرابورس با حدود 9 واحد رشد در کانال 19 هزار و 503 واحد نهاده شد. بپاس بیشترین اثر مثبت و مرون و غصینو بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل فرابورس را ثبت کردند.

علی عصاری، کارشناس بازار سهام گفت: شاخص کل طی چند روز گذشته در یک روال نزولی نهاده شده است. امروز شاخص به یک میلیون 365 هزار واحد رسید. لذا دوشنبه را می توانیم برای شاخص کل نقطه عطفی بدانیم.

وی اضافه کرد: به نظرم شاخص کل می تواند کانال 1.4 میلیون واحد را در هفته آینده پس بگیرد. فرای نتیجه مذاکرات احتمال می دهم هفته آینده برای بازار سرمایه پربار باشد.

مهمترین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1908

به "افت بورس در آستانه مذاکرات وین، شاخص کل کانال 1.4 میلیون را پس می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت بورس در آستانه مذاکرات وین، شاخص کل کانال 1.4 میلیون را پس می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید