آینده درخشانی پیش روی منطقه آزاد چابهار است

به گزارش تور استانبول، مومنی گفت: منطقه آزاد چابهار می تواند در اهداف بلند مدت خود در حوزه حمل و نقل و ترانزیت گام های موثری بردارد و به همین علت آینده درخشانی برای این منطقه پیش بینی می کنیم.

آینده درخشانی پیش روی منطقه آزاد چابهار است

به گزارش از ، حمیدرضا مومنی در پایان سفر 2 روزه خود به چابهار در جمع خبرنگاران گفت: این دومین سفر من از ابتدای امسال تا به امروز به منطقه آزاد چابهار است و بر اساس برنامه های در دستور کار، هدفم از این سفر بازدید از پروژه هایی است که به طور جدی پیگیری می شود.

او شرح داد: در بازدیدهای امروز مشاهده کردیم طرح ها طی مدت 40 روز گذشته از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است.

مومنی با بیان اینکه موضوع حمل و نقل و ترانزیت یکی از دغدغه های اصلی ما در منطقه آزاد چابهار است گفت: بازار 210 میلیون نفری پاکستان در همسایگی ما یکی از ظرفیت های مهمی است که باید با تقویت زیرساخت ها، سهم خودمان را از این بازار بزرگ افزایش دهیم.

دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد و ویژه اقتصادی کشور شرح داد: با تکمیل زیرساخت ها می توانیم امنیت را هم در منطقه ها مرزی تقویت کنیم.

او ادامه داد: مرز ریمدان، یکی از اهدافی است که به طور جدی می تواند ارتباطات سیاسی، امنیتی و اقتصادی ما را با پاکستان توسعه بدهد و همچنین یک توسعه پایدار را در پی داشته باشد.

مومنی بیان داشت: خوشبختانه این کار در زمینی به مساحت بیش از 6 هزار هکتار آغاز شده است که 60 هکتارِ آن در حال آماده سازی است.

مشاور رییس جمهوری شرح داد: در این مجموعه، تاسیسات پایانه حمل و نقلی را خواهیم داشت که در این حوزه 352 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد.

او اضافه نمود: مجموعه منطقه آزاد چابهار در مرز ریمدان می تواند نقش بسزایی در ترانزیت و تامین کالاهای جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

حمیدرضا مومنی دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد و ویژه اقتصادی کشور در دومین سفر خود به چابهار از ظرفیت های تجاری و اقتصادی، طرح آماده سازی زمین های منطقه آزاد چابهار در مرز ریمدان، شهرک پتروشیمی، تولیدی ها، ظرفیت های گردشگری و ورزشی و سایر طرح های در دست اجرا بازدید و در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی این شهرستان و آیین توزیع 300 بسته کمک مومنانه شرکت کرد.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1762

به "آینده درخشانی پیش روی منطقه آزاد چابهار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده درخشانی پیش روی منطقه آزاد چابهار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید