78 کیلومتر راه جدید در کردستان احداث شد

به گزارش تور استانبول، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: با سرمایه گذاری های اجرا شده در سال گذشته، 78 کیلومتر انواع راه در این استان احداث شد.

78 کیلومتر راه جدید در کردستان احداث شد

به گزارش تور استانبول آنلاین به نقل از ایرنا از کردستان، محمدصدیق ثابتی آدینه 22 فروردین اظهار کرد: این میزان راه احداث شده شامل 20 کیلومتر چهارخطه، 18 کیلومتر راه اصلی و 40 کیلومتر راه روستایی است.

وی اضافه نمود: در امسال نیز کوشش برای به ثمر رساندن و بهره برداری از طرح های شروع شده در سنوات گذشته از مهمترین اولویت های هدف گذاری این اداره کل است.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اضافه نمود: در سال گذشته گام های بلندی در راستای بهبود شرایط حمل و نقل جاده ای استان برداشته شد که می توان به ایجاد تحرک و شتاب بخشی مناسب برای ارتقای برخورداری از میزان سطح بزرگراه و راه روستایی اشاره نمود.

ثابتی یادآور شد: ادامه عملیات اجرایی قطعات کریدور شمال - جنوب در کردستان، چهار خطه گردنه صلوات آباد، طرح چهار خطه جاده بیجار - زنجان، جاده چهار خطه سقز - بانه و تکمیل باند دوم بیجار - دیواندره از جمله اقدامات این اداره کل در سال 98 بود.

وی تاکید نمود: کوشش می گردد امسال نیز با همت مضاعف و حمایت های مدیران استانی و کشوری نسبت به اتمام و بهره برداری از این طرح ها با جدیت بیشتری کار گردد.

جاده جدید مریوان - سنندج امسال به بهره برداری می رسد

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: هم اکنون برای تکمیل زیرساخت های راه های اصلی استان طرح های مختلفی از جمله جاده جدید سنندج - مریوان (واریانت تیژتیژ - گاران)، بیجار - همدان، کامیاران - سروآباد - مریوان فعال است.

وی اضافه نمود: هدف گذاری این اداره کل در این خصوص سرعت بخشی در بهره برداری و پیشرفت مناسب فیزیکی طرح هایی از جمله جاده جدید سنندج - مریوان با توجه به نقش آن در مبادلات مرزی است که انتظار می رود با تخصیص به موقع منابع اقتصادی امسال شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

ارتقای شاخص راه آسفالته روستایی از اولویت های این اداره کل است

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اینکه طزح های احداث راه روستایی در نقاط مختلف استان در سال گذشته فعال بود، اظهار کرد: بهبود شرایط و ارتقای شاخص این راه ها از جمله اهداف مورد نظر است.

وی یادآور شد: امسال نیز هدف گذاری های اجرا شده در این خصوص کوشش برای اتمام طرح های نیمه تمام و در حال احداث، برای بهره مندی روستاییان از راه مناسب و ایمن است.

95 درصد مسکن مهر کردستان به بهره برداری رسیده است

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به بهره برداری 95 درصد واحدهای مسکن مهر استان گفت: در سال جدید کوشش می گردد مانده واحدهای مسکن مهر به جز طرح های دارای مشکل حقوقی به بهره برداری برسد.

وی اضافه نمود: با افتتاح 2 هزار و 517 واحد مسکن مهر در سطح استان در سال 98، از مجموع 37 هزار 932 واحد در تعهد استان، تا به امروز 36 هزار و 262 واحد به بهره برداری رسیده است.

ثابتی یادآور شد: در سال جدید انجام خدمات روبنایی شامل عملیات احداث چهار باب مدرسه، احداث و تکمیل واحدهای تجاری در سایت های نظام مهندسی سنندج، کوهدشت سقز، تجاری مسکونی های مشارکتی و آماده سازی و محوطه سازی در سایت مسکن مهر سطح استان هدف گذاری شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 940

به "78 کیلومتر راه جدید در کردستان احداث شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "78 کیلومتر راه جدید در کردستان احداث شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید