700 کیلومتر مربع به مساحت خشکسالی در سیستان و بلوچستان اضافه شد

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ادامه کم بارشی انباشته و کاهش شدید بارندگی در استان سبب شد تا مرداد ماه سال جاری 700 کیلومتر مربع از مساحت استان از حالت نرمال خارج و به محدوده درگیر خشکسالی اضافه گردد.

700 کیلومتر مربع به مساحت خشکسالی در سیستان و بلوچستان اضافه شد

محسن حیدری در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: عمده مساحت نو درگیر خشکسالی در شهرستان های نیمروز و ایرانشهر قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: بر اساس شاخص SPEI، 10 ساله هواشناسی همه 26 شهرستان سیستان و بلوچستان درگیر درجات مختلف خشکسالی هستند که مساحت خشکسالی در 5 شهرستان دلگان، زابل، فنوج، قصرقند و نیکشهر 100 درصد است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تحلیل داده های 10 ساله شاخص SPEI هواشناسی تا ابتدای شهریور سال جاری نشان می دهد که حدود 93 درصد از مساحت استان درگیر درجات مختلف خشکسالی قرار دارند.

حیدری توضیح داد: از ابتدای سال زراعی تا کنون تنها 35 میلی متر باران در استان باریده که حدود 65 میلی متر کمتر از شرایط نرمال بارش است.

وی گفت: حدود 30 میلی متر از بارش های دریافتی سال جاری زراعی در بهار و تابستان باریده است که عمده این بارش ها از نوع رگباری بوده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی در یک هفته پیش رو بارشی موثر برای استان انتظار نمی رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1768

به "700 کیلومتر مربع به مساحت خشکسالی در سیستان و بلوچستان اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 کیلومتر مربع به مساحت خشکسالی در سیستان و بلوچستان اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید