10 مکان دیدنی از سرتاسر جهان &ndash زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز

به گزارش تور استانبول، پاییز پادشاه فصل هاست. اگر چه برخی افراد در فصل پاییز دچار افسردگی می شوند و روزهای کوتاه و تاریک شدن زودهنگام هوا سبب می گردد تا احساس غم و افسردگی قوی تر از همیشه در آن ها بروز پیدا کند، اما برای بسیاری دیگر پاییز فصل زمانی برای جشن دریافت رنگ هاست. تقریبا تمام شهرها و روستاهای جهان در فصل پاییز زیبا و شگفت انگیزند. اما توضیح زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز را از 2 سایت Traveller و نشنال جئوگرافیکدر مجله خبرنگاران بخوانید.

10 مکان دیدنی از سرتاسر جهان &ndash زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز

زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز کدامند؟

پاییز در تمام نقاط جهان فصل بازی هنرمندانه طبیعت با رنگ هاست. علاوه بر این در بسیاری از کشورهای جهان پاییز، فصل برداشت محصول است و مردم به شکرانه همین مسئله جشن و پایکوبی برگزار می نمایند. در ایران هم پاییز از دوران باستان فصل جشن و سرور بوده است جشن های مشهور مهرگان، آبانگان و آذرگان همگی در فصل پاییز برگزار می شدند. اصلا می دانستید بنا بر یک باور قدیمی هر کس در فصل پاییز بتواند یک برگ در حال افتادن از درخت را در هوا بقاپد به تعداد هر برگ در سال بعد یک ماه خوش شانسی نصیبش می گردد؟ این در حالی است که در بسیاری از کشورهای جهان استفاده از زیبایی های فصل پاییز از جمله مهم ترین کارنمودهای دولت ها برای جذب گردشگر از سرتاسر جهان و یک منبع مهم کسب درآمد محسوب می گردد. در این میان فصل پاییز در برخی مناطق جهان زیباترین و مناسب ترین فصل برای جذب گردشگر محسوب می گردد. برخی از زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز عبارتند از:

سونوما کانتی (Sonoma County)؛ کالیفرنیا؛ آمریکا

بارش برگ های هزار رنگ درختان مو و انگور در شهر سونوما کانتی ایالت کالیفرنیا آمریکا که یکی از زیباترین تاکستان های جهان را دارد هر سال یکی از رویایی ترین پاییزهای جهان را رقم می زند. در این میان قایق رانی روی رودخانه آرنولد در این شهر که سرتاسر آن با سایه درختان هزار رنگ بلوط و افرا پوشیده شده است از جمله پرطرفدارترین تفریحات گردشگران پاییزی از سرتاسر جهان به این منطقه است. افرادی هم که ماجراجوترند به Russian River Valley می روند تا شاهد خزان باغ های انگور بی نظیر این منطقه باشند، جایی که تلاقی اشعه های نور خورشید با برگ های هزار رنگ این تاکستان منظره ای جادویی را پیش روی گردشگران قرار می دهد.

شمال ایالت نیومکزیکو؛ آمریکا

یکی دیگر از زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز بخش شمالی ایالت نیومکزیکو در ایالات متحده آمریکاست. دشتی در نزدیکی کوهستان راکی که در واقع ادامه کوهپایه این کوهستان جادویی محسوب می گردد یکی از دلفریب ترین فصل های پاییز جهان را دارد. جنگل های cottonwood و دره های شگفت انگیز verdant سر راه رسیدن به این دشت قرار گرفته اند و چند دریاچه فصلی که معمولا در ماه های سپتامبر و اکتبر تشکیل می شوند زیبایی فصل را تکمیل می نمایند.

هولمز کانتی(Holmes County)؛ اوهایو؛ آمریکا

یکی دیگر از زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز شهر هولمز کانتی در ایالت اوهایو آمریکاست. در قلب ایالت اوهایو و در منطقه هولمز کانتی درختان سر به فلک کشیده افرا و بلوط هر سال یکی از باشکوه ترین پاییزها را رقم می زنند. در فصل پاییز سرتاسر جاده های منتهی به این منطقه با رنگ های زرد و قرمز پاییزی پوشیده می شوند و جاده های باریک و طبیعت بکر این منطقه به گونه ای است که می توانید به راحتی دست تان را دراز کنید و پاییز را در آغوش بگیرید. طبیعت هولمز کانتی هنوز هم بکر و دست نخورده است و مردم محلی با فروش نان و پنیر دست پخت خودشان و کرایه دادن اسب های محلی به گردشگران روزگارشان را می گذرانند.

پراگ؛ جمهوری چک

پراگ پایتخت جمهوری چک از جمله زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز است که با برگزاری فستیوال های مختلف هنری و فرهنگی از جمله جشنواره موسیقی پاییز این شهر آرام را رویایی تر می نمایند. دو منطقه پتین هیل و لتنا پارک با درختان سر به فلک کشیده و پر زرق و برق شان جذابیت پاییزی فوق العاده ای به شهر پراگ به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان می بخشند. اگر در فصل پاییز گذرتان به پراگ افتاد به قلعه کارلستین هم که در میان تپه های رنگارنگ پاییزی محصور شده است سر بزنید و از چشیدن طعم غذاهای محلی این شهر غافل نشوید.

معابد کیوتو؛ ژاپن

طبیعت ژاپن به خاطر شکوفه های گیلاسش در فصل بهار مشهور است. اما عمر این شکوفه ها نهایتا یک هفته است. آن چه که در میان خود ژاپنی ها و البته گردشگران حرفه ای از نظر زیبایی و رنگ مشهور است پاییز شهر کیوتو به خصوص در اطراف معابد این شهر است که حدود دو ماه به طول می انجامد. پاییز کیوتو از اواسط ماه نوامبر شروع می گردد و رنگ های پاییزی روی تپه های شمالی کیوتو و باغچه های معابدی مثل توفوکو جی، ایکاندو و کودایی جی درخششی بی نظیر ایجاد می نماید. در برخی از این معابد مثل Kiyomizu-dera و Tenjuan نور های شبانه بر روی درختان افرا منعکس می شوند و انعکاس این نورها در حوضچه های معابد اثری شگفت انگیز و رویایی در تاریکی شب است.

کاتس ولد(COTSWOLDS)؛ انگلیس

خانه های عجیب و غریب رنگی، مزرعه های پرورش گوسفند و تپه های هزار رنگ منطقه کاتس ولد در حومه انگلیس را به یکی از زیباترین و لوکس ترین مناطق انگلیس و البته یکی از زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز تبدیل نموده است. فصل پاییز در این منطقه با مه و بارندگی همراه است و تپه ها به رنگ زرد و نارنجی ملایم درمی آیند.

مونترال؛ کانادا

شهر مونترال در کانادا یکی دیگر از زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز است. اصلا می دانستید کانادایی ها به فصل پاییز کشورشان می نازند و سمبل پرچم این کشور هم یک برگ قرمز پاییزی درخت افرا است که هم اهمیت زیادی در اقتصاد و محیط زیست این کشور دارد و هم نماد جشن طبیعت در این کشور است. پاییز کانادا از اواسط ماه سپتامبر شروع می گردد و تا اواسط نوامبر ادامه دارد. کانادایی ها به این فاصله زمانی در سال فصل طلوع برگ ها می گویند. پاییز فوق العاده کانادا به خصوص در باغ بوتانیکال مونترال، تپه جنگلی کوهستان رویال پارک جایی که درختان شاه بلوط باشکوه و چشمگیرند و پارک Bois-de-Liesse این کشور را به مقصد گردشگری پاییزی بسیاری از توریست های آسیایی، آمریکایی و اروپایی تبدیل نموده است.

معبد بولگوکسا (BULGUKSA TEMPLE)؛ کره جنوبی

معبد بولگوکسا در منطقه باستانی جیونگ جو به عنوان یکی از مشهورترین مناطق تاریخی و گردشگری کره جنوبی که به ثبت یونسکو هم رسیده است از جمله زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز است. ترکیب آکواریوم های سنگی و درختان سر به فلک کشیده کاج که در دو سوی دو پل معلق قرار گرفته اند منظره ای شبیه یک نقاشی پر از رنگ و جادو را به چشم بیننده می آورند. رنگ قرمز و نارنجی برگ درختانی که تپه های این منطقه را در بر گرفته اند یکی از زیباترین مناظر جهان در فصل پاییز است.

این مطلب را هم بخوانید:

دریاچه ژنو؛ سوییس

دریاچه ژنو یا دریاچه لمان یکی از بزرگ ترین دریاچه های اروپای غربی است که از کنار کوه های آلب عبور می نماید و در مرز میان کشور فرانسه و سوئیس قرار گرفته است. فصل پاییز در این منطقه از جمله زیباترین پاییزها در سرتاسر جهانست. اگر چه در این فصل دمای منطقه کاهش پیدا می نماید و سیل گردشگران کاهش پیدا می نماید اما این مسئله چیزی از زیبایی های پاییز دریاچه ژنو کم نمی نماید. رنگ طلایی برگ درختان انگور که به سمت کوه های آلپ در فرانسه کشیده شده اند درخشش پاییز را در این منطقه دوچندان می نمایند. یکی از مشهورترین جشنواره ای پاییزی جهان به نام لا باتی در شهر ژنو برگزار می گردد. در طول این جشنواره دو هفته ای، هنرمندانی از سرتاسر جهان برای تماشای نمایش های هنری از تئاتر و موسیقی گرفته تا کنسرت و اجراهای زنده به این منطقه سفر می نمایند.

مسکو؛ روسیه

پاییز در کشور روسیه فصلی کوتاه است و به محض فرا رسیدن اول نوامبر دیگر خبری از پاییز نیست، اما همین فصل کوتاه مسکو را تبدیل به یکی از زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز تبدیل می نماید. پوشش گیاهی انبوه و رودخانه های پرآب رنگ در فصل پاییز چهره شهر را زیر و رو می نمایند. پاییز در مسکو بسیار سرد است اما برگزاری فستیوال های مختلف در این شهر سرمای هوا را مطبوع می نماید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 22 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 91

به "10 مکان دیدنی از سرتاسر جهان &ndash زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مکان دیدنی از سرتاسر جهان &ndash زیباترین مناطق جهان در فصل پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید