چراغ سومین شب جشنواره موسیقی نواحی ایران روشن شد

به گزارش تور استانبول، تالار فخرالدین در سومین شب میزبان پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بود و رنگین کمان اقوام ایران بار دیگر در شهر گرگان دیده شد.

چراغ سومین شب جشنواره موسیقی نواحی ایران روشن شد

اجرای شب سوم جشنواره موسیقی نواحی ایران با بانوان قزلباش رامیان کلید خورد. محمد نعیمی که سرپرستی این گروه را بر عهده داشت و قطعاتی را با همراهی گروه بانوان جوان گروه نوازی کردند که با استقبال حاضران در سالن همراه شد.

پس از این اجرا نوبت موسیقی خوزستان بود. حمید هواشی ربابه نواز مطرح خورستان روی صحنه حاضر شد و قطعات رکبان و الوانیه را برای حاضران اجرا کرد.

اجرای عاشیق های آذربایجان حال و هوای متفاوتی به شب سوم بخشید. عاشیق مناف رنجبر و عاشیق غلام رضا اژدری با ساز قوپوز سوال و جواب بین دو عاشیق را به زبان ساز و آواز اجرا کردند.

اجرای علی اکبر بهاری هنرمند پیشکسوت بخش دیگری از این مراسم بود و حاضران برای دقایقی میهمان موسیقی شمال خراسان شدند ، اما در نهایت موسیقی منطقه تالش فضای شاد و متفاوتی به سالن بخشید. آرمین فریدی برای حاضران هفت خوانی اجرا کرد و سهراب ظهیری او را همراهی کرد. تکنوازی ل له هم بخش دیگری از این اجرا بود.

لرستانی ها خاتمه بخش شب سوم پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بودند. گروه یوتاب به سرپرستی و خوانندگی علیرضا سپهوند روی صحنه آمدند و آواز علی دوستی، مقام سنگین سماع، مقام 3 پا و مقام 2 پا را اجرا کردند.

خبرنگاران فرهنگی هنری موسیقی و هنرهای تجسمی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 آبان 1401 بروزرسانی: 26 آبان 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2158

به "چراغ سومین شب جشنواره موسیقی نواحی ایران روشن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سومین شب جشنواره موسیقی نواحی ایران روشن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید