واکاوی ناگفته های جنگ در خانه اندیشمندان علوم انسانی

نشست های ناگفته های جنگ همزمان با هفته دفاع مقدس در خانه اندیشمندان علوم انسانی واکاوی می گردد.

واکاوی ناگفته های جنگ در خانه اندیشمندان علوم انسانی

گروه تاریخ و باستان شناسی خانه اندیشمندان علوم انسانی به مناسبت هفته دفاع مقدس سلسله نشست هایی را با عنوان کلی ناگفته های جنگ برگزار می نماید. در این نشست ها کوشش شده به نگاهی عمیق در حوزه هایی که عموما در آنها به جنگ هشت ساله توجه شده دامن زده گردد: حوزه هایی چون ادبیات دفاع مقدس، سینمای دفاع مقدس و تاریخ نگاری جنگ تحمیلی.

نشست های ناگفته های جنگ با حضور چهره هایی چون مرتضی سرهنگی، احمدرضا درویش، جعفر شیرعلی نیا، محسن رفیق دوست و... کوشش دارد تاملاتی انتقادی را نسبت به روایت های متعارف از جنگ رقم بزند.

این سلسله نشست ها از روز شنبه 30 شهریور ماه تا روز سه شنبه 2 مهر ماه در سالن حافظ خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی خیابان شهید استاد نجات الهی (ویلا)، نبش خیابان ورشو برگزار خواهد شد. ساعت شروع همه این نشست ها 17 خواهد بود و حضور در آنها برای عموم علاقه مندان آزاد است.

شنبه 30 شهریور، خانه اندیشمندان علوم انسانی، میزبان مرتضی سرهنگی و رضا ایران منش خواهد بود تا موضوع ادبیات جنگ، بازتاب واقعیت یا روایت؟ را به بحث و گفت وگو بگذارند.

یکشنبه 31 شهریور هم دومین نشست از سلسله نشست های ناگفته های جنگ با عنوان سینمای جنگ، بازتاب واقعیت یا خیال با حضور و سخنرانی احمدرضا درویش، رضا درستکار و حسن برزیده برگزار خواهد شد.

روز سوم، دوشنبه 1 مهر ماه مخاطبان نشست های ناگفته های جنگ از فرج الله برات پور و حسین خلیلی سخنانی یا موضوع پرواز بر فراز آسمان (خاطرات خلبانان جنگنده نیروی هوایی) خواهند شنید.

نشست چهارم و پایانی این سلسله نشست ها هم با موضوع فراز و فرود فرماندهی جبهه ایران در جنگ و اختلافات ارتش و سپاه با حضور جعفر شیرعلی نیا و محسن رفیق دوست برگزار خواهد شد.

علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر درباره این نشست ها می توانند با راه ارتباطی درج شده در پوستر برنامه، با خانه اندیشمندان علوم انسانی تماس برقرار نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 3 آبان 1398 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 388

به "واکاوی ناگفته های جنگ در خانه اندیشمندان علوم انسانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکاوی ناگفته های جنگ در خانه اندیشمندان علوم انسانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید