پیروز ترین مربی بلوک شرق هم برای تیم ملی والیبال ایران مفید نیست

به گزارش تور استانبول، ناصر شهنازی در مصاحبه با خبرنگاران درباره آرمان فدراسیون والیبال و قرارگیری تیم ملی در جمع چهار تیم برتر المپیک گفت: درباره آرمان گرایی بارها صحبت کرده ام، زمانی که هدف بزرگی در نظر گرفته می شود و رؤیاپردازی انجام می شود، ابتدا باید راهکارها و برنامه ریزی های رسیدن به آن نیز صورت گیرد. در کل مسئولان در همه زمینه ها به خوبی شعار می دهند اما در عمل دچار مشکل می شوند.

پیروز ترین مربی بلوک شرق هم برای تیم ملی والیبال ایران مفید نیست

کارشناس والیبال در ادامه تأکید کرد: اگر در عمل دچار مشکل نمی شدند، شرایط مالی جامعه این گونه نبود بنابراین افراد با توجه به جناح بندی های کشور برای حفظ و رسیدن به قدرت، بیشتر از آنکه مرد عمل باشند، مرد شعار دادن هستند. بیشتر مسئولان به خوبی شعار می دهند و اگر بخواهیم در عمل آنها را بسنجیم، نمره زیر صفر نیز نخواهند گرفت.

وی گفت: با این روش در جامعه زندگی می کنیم و به آن عادت کرده ایم. زمانی که آرمانی ترسیم می شود، باید برنامه ریزی انجام شود و تمام موانع رسیدن به آرمان ها پیش بینی شوند تا در شرایط لازم از راهکارها به موقع استفاده کنند. متأسفانه این اتفاقات رخ نمی دهد و فقط آرمان ها را در شعار می دهند و ذهنیت جامعه را به سمت آرمان مد نظر سوق می دهند و مردم امیدوار می شوند. زمانی که آرمان به نتیجه نرسید، عوامل زیادی را دستچین می کنند که مانع رسیدن آنها به آرمان شده است. فردی که آرمان را ترسیم کرده، در نهایت از تمام مسائل مبرا خواهد شد.

شهنازی در ادامه افزود: بحث انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال نیز لوث شده است چرا که بارها درباره آن صحبت هایی اجرا شده و عمل نکرده اند. قرار بود پیش از شروع رقابت های لیگ برتر، سرمربی را معرفی کنند اما این اتفاق نیفتاد؛ جلسه هم اندیشی تشکیل دادند، پس از آن کمیته فنی تشکیل شد و همه اینها بیانگر آن است که فدراسیون والیبال در حال خریدن زمان است چرا که بحث مسائل مالی مطرح است.

وی تأکید کرد: قرار بود رقابت های لیگ با حضور 12 تیم برگزار شود اما یکباره به 15 تیم رسید و این نشان می دهد که فدراسیون به دلیل مسائل مالی، ورودی تیم ها و حتی 10 درصد بازیکنان تمایل به افزایش تعداد آنها داشت چرا که از نظر مالی دچار مشکل است. اسپانسرها تمایلی به سرمایه گذاری در والیبال ندارند و متأسفانه شرایط مالی روز به روز بدتر می شود.

کارشناس والیبال افزود: تا جایی که بتوانند فرایند آمدن سرمربی تیم ملی را کِش می دهند و به سال آینده موکول خواهند کرد تا هزینه زیادی پرداخت نکنند؛ با این موضوع بسیار مخالفم. بارها گفته ام هزینه برای والیبال سرمایه گذاری است و هنوز روی حرف خود هستم. متأسفانه به تنها چیزی که فکر نمی کنند، خواسته و خوشحالی مردم است. شک نکنید که برنامه ریزی ها برای حضور سرمربی تیم ملی فروردین ماه است.

شهنازی ادامه داد: توصیه ام به مسئولان ورزشی به ویژه فدراسیون والیبال به عنوان فردی که دلسوز والیبال هستم، این است که جایگاه والیبال در سطح جهان به راحتی به دست نیامده و زحمات زیادی برای آن کشیده شده است. برای تثبیت این جایگاه و نزولی نشدن آن، نباید از مربیان بلوک شرق استفاده کنیم. مربیان بلوک شرق به درد والیبال ایران نمی خورند.

این کارشناسان تاکید کرد: والیبال ایران به مربیانی از جنس ایتالیا، برزیل، آرژانتین و آمریکا نیاز دارد چرا که سبک، نگرش، تاکتیک و بدن های بازیکنان ایرانی از نظر جسمی و ذهنیت به والیبال اروپا و آمریکای لاتین شباهت دارد بنابراین هیچ مربی بلوک شرقی حتی با رزومه بسیار عالی برای والیبالمان مفید نیست.

شهنازی در سرانجام گفت: نمی خواهم از شخص خاصی نام ببرم، اما رزومه دارترین مربی بلوک شرق هم در ایران نتیجه نخواهد گرفت. امیدوارم سرمایه سوزی و اشتباه نکنند. در گذشته با آمدن مربیان بلوک شرق به اشتباه خود پی برده اند، امیدوارم یکبار دیگر آن را تکرار نکنند و با تعقل و برنامه ریزی، درست ترین انتخاب را برای والیبال کشور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1228

به "پیروز ترین مربی بلوک شرق هم برای تیم ملی والیبال ایران مفید نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروز ترین مربی بلوک شرق هم برای تیم ملی والیبال ایران مفید نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید