معامله زعفران و زیره در بورس برای اولین بار در کشور

به گزارش تور استانبول، مدیر طرح ملی گیاهان دارویی با تاکید بر این که گیاهان دارویی باید لاکچری و جزو اقلام لوکس شوند، گفت: برای اولین بار در کشور دو گیاه داوریی زعفران و زیره را در بورس معامله کردیم.

معامله زعفران و زیره در بورس برای اولین بار در کشور

به گزارش تور استانبول، حسین زینلی در جلسه بررسی مسائل موجود در بخش تولید و فرآوری گیاهان دارویی حوضه آبریز دریاچه ارومیه، با بیان این که مبنای کار ما کاهش آب بوده است، گفت: در بخش گیاهان در بسیاری از موارد مسئله ای وجود ندارد، ولی ارتباط نداشتن تولیدکنندگان گیاهان دارویی با تاجران مشکل اساسی است.

وی با بیان این که 70 درصد سطح زیر کشت در تولید گل محمدی جهان در اختیار کشور ما واقع شده است، گفت: با این حجم تولید گل محمدی چرا باید مرکز تحقیقات با تاجران ارتباط نداشته باشند؟ این محصول به 37 کشور با سه قلم جنس از جمله گلاب، غنچه و اسپری صادر می شود.

مدیر طرح ملی گیاهان دارویی تاکید کرد: کشور ما دارای ظرفیت تولید و تجارت گیاهان دارویی به جهان است، فقط نیاز به ارتقای آگاهی کشاورزان و کیفیت محصولات در این امر هستیم.

وی با تاکید بر این که باید انبارهای بورس در آذربایجان شرقی فعال شوند، گفت: استاندارد سازی یکی از کارهای بورس است و خوشبختانه رشد خوبی در زمینه گیاهان دارویی حاصل شده است، امسال می خواهیم آذربایجان شرقی را به اولین استان در زمینه تولید بذر گیاهی تبدیل کنیم تا تمامی بذرها از سال های آینده از این استان تامین شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 239

به "معامله زعفران و زیره در بورس برای اولین بار در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معامله زعفران و زیره در بورس برای اولین بار در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید