مسافران خاص در آمبولانس های خصوصی ، آمبولانس هایی که سلبریتی جابجا می نمایند نه بیمار

به گزارش تور استانبول، آمبولانس خصوصی؛ مامنی برای بعضی مسافران خاص؛ از هنرپیشه معروف گرفته تا معلم خصوصیِ کنکور؛ راهکاری برای گذر از ترافیکِ پایتخت و خطوط ویژه.

مسافران خاص در آمبولانس های خصوصی ، آمبولانس هایی که سلبریتی جابجا می نمایند نه بیمار

ایسنا نوشت: طبق بند پنجم ماده سه آیین نامه آمبولانس های خصوصی، خروج آمبولانس از مراکز خدمات آمبولانس خصوصی و تردد در سطح شهر باید بر اساس ماموریت حمل بیمار و با داشتن برگه ماموریت با زمان معین باشد و استفاده از آمبولانس در سایر موارد غیر موجه، ممنوع است. این درحالیست که گویا پولِ قشری خاص به مذاق بخشی از گردانندگان آمبولانس های خصوصی خوش آمده و آمبولانس های خصوصی خوردرو شخصی بعضی از سلبریتی ها، معلمین خصوصی و ... شده اند.

دکتر مجتبی لهراسبی- رییس اداره آمبولانس خصوصی کشور در گفت وگو با ایسنا، درباره تردد سلبریتی ها، معلمین خصوصی و ... با آمبولانس های خصوصی در پایتخت، گفت: این پدیده تا حدی وجود دارد و به ما هم گزارش شده است، اما وضعیت به آن شدت مطرح شده، نیست. ما هم در نظارت هایمان بر آمبولانس های خصوصی این پدیده را مدنظر قرار داده بودیم و دستورالعمل هایی را برای پیشگیری از بروز این تخلف داشتیم.

وی با بیان اینکه اخیرا با یاری پلیس نظارت هایمان را بیشتر نموده ایم، اضافه کرد: طی چند ماه اخیر در این زمینه گزارشی نداشته ایم و موردی را مشاهده ننموده ایم. بنابراین این موضوع تا حد بالایی کنترل شده است. در عین حال برچسب هایی را با عنوان برچسب سلامت، ایجاد نموده ایم و به آمبولانس های مجاز داده شده تا آن ها را نصب نمایند. این برچسب ها به آمبولانس های متخلف داده نمی شوند و پروانه های آن ها را هم تمدید نمی کنیم. البته تقریبا این موضوع تا حد بالایی کنترل شده و وضعیت رضایتمند است. هرچند که نمی توان گفت به طور 100 درصد دیگر چنین پدیده ای را نخواهیم دید.

لهراسبی با بیان اینکه آمبولانس های خصوصی فقط شامل آمبولانس های مراکز خصوصی نمی گردد و در بیمارستان ها و درمانگاه های دولتی، تامین اجتماعی و... هم تردد دارند، گفت: تخلفات ذکر شده، مربوط به آمبولانس هایی بوده که در مراکز مجاز آمبولانس های خصوصی نبودند، اما متاسفانه کارشان به نام این مراکز تمام می گردد. در مجموع این برچسب ها یاری می نماید که متخلفین را شناسایی کنیم.

وی درباره نحوه برخورد با آمبولانس های متخلف، گفت: با همکاری پلیس و دادستانی در این زمینه عمل می کنیم و از دادستان کل کشور هم دستور قضایی گرفته ایم که بر اساس آن اعلام شده که آمبولانس هایی که افرادی جز بیماران را جابجا نمایند، متخلف هستند و پلیس موظف به توقیف آنهاست. بنابراین آمبولانس های متخلفین توقیف و از آنجایی که کارشان دخالت در امور پزشکی است، به دادسرا معرفی شده و در آنجا طبق قانون با آنها برخورد می گردد.

لهراسبی با بیان اینکه در عین حال ما گشت های سیاری را برای نظارت بر آمبولانس های خصوصی داریم، گفت: متاسفانه با توجه به بالا بودن حجم کاری پلیس، نتوانستند در این زمینه با ما همکاری نمایند.

لهراسبی با بیان اینکه تردد نابجا با آمبولانس های خصوصی فقط مختص قشری خاص نیست، گفت: مشاهده شده که هر فردی اعم از هنرپیشه های خیلی معروف و... هم این اقدام را انجام داده اند؛ بنابراین این اقدام مختص قشر خاصی نیست. در عین حال خوشبختانه این تخلف طی هفت تا هشت ماه اخیر که نظارت مان افزایش یافته، کمتر هم شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 262

به "مسافران خاص در آمبولانس های خصوصی ، آمبولانس هایی که سلبریتی جابجا می نمایند نه بیمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافران خاص در آمبولانس های خصوصی ، آمبولانس هایی که سلبریتی جابجا می نمایند نه بیمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید