مدیرکل ایلام: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت های استان ها بود

به گزارش تور استانبول، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی را بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی استان های مختلف از جمله ایلام ذکر کرد.

مدیرکل ایلام: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت های استان ها بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، عبدالمالک شنبه زاده 26 بهمن ماه 98 در حاشیه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی وسومین نمایشگاه ملی صنایع دستی، در گفت وگو با خبرنگار ستاد خبری این نمایشگاه، درباره تأثیر این نمایشگاه بر گردشگری و فروش صنایع دستی ایلام گفت: برپایی نمایشگاه ها فرصت فوق العاده ای برای استان هایی همچون ایلام است چراکه شاید ما بستری قوی برای معرفی نداشته باشیم. ما به عنوان سیستم دولتی توانایی پرداخت هزینه هایی که در بعضی استان ها می گردد، نداریم و بخش خصوصی نیز آن چنان قوی نیست که بتواند هزینه معرفی خود را در شبکه های ملی پرداخت کند. به همین دلیل بهترین ظرفیتی که می توانیم از آن بهره ببریم همین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی است.

او با اشاره به تأثیر خوب حضور در نمایشگاه بر گردشگری این استان، گفت: تأثیر حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی را هرساله در ایام پیک و تعطیلات بر گردشگری ایلام دیده ایم، همچنان که نمایشگاه هرسال در بهمن ماه برگزار می گردد و ما هرساله در ایام نوروز شاهد بالاتر رفتن مسافران نوروزی به استان هستیم. عمده دلیل آن نیز به قرارداد بستن واحدهای بخش خصوصی مثل مجتمع های گردشگری با مدیران آژانس های مسافرتی، در نمایشگاه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام با عنوان اینکه در حوزه صنایع دستی مشکل اصلی، فروش صنایع دستی است، تأکید کرد: حضورمان در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی برای فروش محصولات مؤثر است. البته انتظار ما این است که حضورمان فقط برای فروش این محصولات در اینجا نباشد و این حضور منجر به بستن قرارداد با تاجران این عرصه گردد.

اودرباره ادغام دو نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی که سال جاری برای اولین بار رخ داده، افزود: به نظرم اتفاق خوبی است چراکه همه ظرفیت های استان های مختلف در یک جا معرفی می گردد و امیدوارم سال های آینده بهتر و بیشتر در این مورد کار کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 662

به "مدیرکل ایلام: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت های استان ها بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل ایلام: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت های استان ها بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید