مخالفت ناتو با طرح بازدارندگی هسته ای اروپایی

به گزارش تور استانبول، دبیرکل ناتو درخواست فرانسه درباره لزوم بازدارندگی هسته ای اروپایی را رد نموده و از این کشور خواست به جای آن به گروه برنامه ریزی هسته ای اروپا بپیوندد.

مخالفت ناتو با طرح بازدارندگی هسته ای اروپایی

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل تور استانبول، ینز استولنبرگ، دبیر کل ناتو در تبادل نظر با هفته نامه اشپیگل با درخواست فرانسه درباره لزوم بازدارندگی هسته ای اروپایی مخالفت کرد.

وی تاکید نمود: ما یک دفاع هسته ای در اروپا (ناتو) را داریم.

استولنبرگ از رئیس جمهور فرانسه درخواست کرد که به جای این پیشنهاد به گروه برنامه ریزی هسته ای ناتو بپیوندد. دبیرکل ناتو تاکید نمود که اگر فرانسوی ها نظر خود را تغییر دهند در هر زمانی از آن ها استقبال می گردد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه اوایل فوریه شرکای اروپایی خود را به مذاکرت استراتژیک درباره نقش قدرت امنیت هسته ای فرانسه برای امنیت جمعی فراخواند. فرانسه بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تنها قدرت اتمی در این اتحادیه است. پاریس در ائتلاف نظامی ناتو به استقلال استراتژیک قدرت هسته ای خود تاکید دارد.

دبیر کل ناتو در بخش دیگری از سخنانش درباره موشک های جدید روسیه هشدار داده و گفت: این موشک ها می توانند آستانه عملیات تسایحات اتمی را پایین آورده و خطر سوء تفاهم ها را افزایش دهند.

وی تاکید نمود که ناتو خود را با این شرایط جدید سازگار خواهد نمود، البته نه با موشک های هسته ای جدید در اروپا.

در ژانویه امسال میلادی دبیرکل ناتو بر لزوم گسترش شایستگی دفاعی و بازدارندگی ناتو تاکید نمود.

دبیرکل ناتو در بخش دیگری از تبادل نظر با هفته نامه اشپیگل بار دیگر خواهان افزایش هزینه های نظامی آلمان و دیگر کشورهای عضو این ائتلاف نظامی شده و البته انتقادها مبنی بر این که با این درخواست خود به سخنگوی دونالد ترامپ تبدیل شده را رد نموده و گفت: اعضای ناتو از سال 2014 در این باره تصمیم گیری نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 799

به "مخالفت ناتو با طرح بازدارندگی هسته ای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت ناتو با طرح بازدارندگی هسته ای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید