قیمت بلیت قطار ها افزایش نیافته است ، تأمین احتیاج های شرکت های حمل ونقل ریلی از سوی راه آهن

رسولی گفت: قیمت بلیت قطار ها افزایش نیافته و تمامی شرکت های حمل ونقل ریلی بر اساس سقف قانونی مشخص شد، بلیت می فروشند.

قیمت بلیت قطار ها افزایش نیافته است ، تأمین احتیاج های شرکت های حمل ونقل ریلی از سوی راه آهن

سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه در بحث افزایش قیمت بلیت قطار حدود قانونی را رعایت می کنیم، گفت: تمامی افزایش قیمت بلیت های قطار ثبت قانونی و در پیک های زمانی وجود دارد و به صورت دائم و مستمر از جانب معاونت مسافری راه آهن آنالیز می گردد.

او اضافه کرد: در صورتی که شرکت های حمل ونقل ریلی در تیپ های زمانی قیمت بلیت قطار را افزایش دهند، به طور قطع در سایر بازه های زمانی و در مواقعی که پیک سفر نباشد، قیمت بلیت قطار کاهش می یابد.

مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار کرد: قیمت های بلیت قطار در ایام پیک و تابستان به صورت کاملا رسمی از طرف معاونت های مسافری کنترل می گردد و در صورتی که مسافران بلیتی خارج از قیمت های مصوب خریداری نموده باشند، می توانند آن را استرداد نمایند.

رسولی ادامه داد: افزایش قیمت بلیت ها در بعضی از جهت های پرتردد مانند مشهد حدود 20 درصد بود، اما در سایر جهت ها بر اساس سقف قانونی و کنترل شده، افزایش قیمت اتفاق افتاده است.

او تأکید کرد: از خرداد سال گذشته قیمت بلیت قطار ها افزایش نیافته و باتوجه به افزایش هزینه های شرکت های حمل ونقل ریلی، قیمت بلیت در تمامی جهت ها به طور میانگین 22 درصد رشد قیمتی داشته است.

مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار کرد: در صورتی که شرکت های حمل ونقل ریلی خارج از سقف نرخ های معین شده قیمت بلیت را افزایش دهند، به طور قطع با آن ها برخورد قانونی می گردد.

رسولی اظهار کرد: سامانه ای جهت رسیدگی به شکایات مسافران طراحی شده و در صورتی که مسافران بابت افزایش قیمت بلیت شکایاتی داشته باشند، می توانند به سامانه 5149 مراجعه و شکایات خود را ثبت نمایند.

او تأکید کرد: تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر گران فروشی بلیت قطار به ما اعلام نشده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار کرد: شرکت های حمل ونقل ریلی با یاری راه آهن و همچنین تخصیص یارانه ای که به آن ها ارائه شده، بخشی از هزینه های خود را تأمین نموده اند بنابراین درخواستی مبنی بر افزایش قیمت بلیت ندارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 30 مهر 1398 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 372

به "قیمت بلیت قطار ها افزایش نیافته است ، تأمین احتیاج های شرکت های حمل ونقل ریلی از سوی راه آهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت قطار ها افزایش نیافته است ، تأمین احتیاج های شرکت های حمل ونقل ریلی از سوی راه آهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید