ظرفیت جابجایی مسافر در خط 3 متروی تهران دو برابر می گردد

به گزارش تور استانبول، مدیرعامل شرکت مترو از شروع ساخت پایانه آزادگان در خط 3 متروی تهران اطلاع داد و گفت: با اجرا این پایانه، امکان کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در خط مذکور از 6 به 2 و نیم تا 3 دقیقه فراهم شده و ظرفیت جابجایی مسافر نیز دو برابر خواهد شد.

ظرفیت جابجایی مسافر در خط 3 متروی تهران دو برابر می گردد

از سفر با هزینه سفر به پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران از شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، علی امام از اجرای قریب الوقوع مراسم کلنگ زنی و شروع ساخت پایانه آزادگان در خط 3 متروی تهران اطلاع داد.

وی با اشاره به این که خط 3 به عنوان طولانی ترین خط متروی پایتخت، در حال حاضر با ظرفیت 20 رام قطار و با سرفاصله زمانی 6 دقیقه در حال بهره برداری است، بیان کرد: به دلیل فقدان تعمیرگاه و پارکینگ قطارها، امکان کاهش سرفاصله حرکتی در این خط به کمتر از 6 دقیقه میسر نیست اما با ساخت پایانه آزادگان و کاهش سرفاصله حرکتی قطارها به 2 و نیم تا 3 دقیقه، ضمن دو برابر شدن ظرفیت جابجایی مسافر در این خط، امکان افزایش ناوگان و سهولت در سرویس و نگهداری قطارها فراهم می گردد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به این که برای ساخت پایانه آزادگان احتیاجمند ایجاد مکانی به وسعت یک هکتار به ازای هر کیلومتر جهت برای تعمیرات و پارک قطارها هستیم، بیان کرد: اجرای پایانه آزادگان با برگزاری اولین مناقصه طرح و ساخت پایانه (EPC) در کشور و با مشارکت 6 شرکت برای اجرای فرآیند طراحی، امور ساختمانی و نیز کارهای تجهیزاتی صورت می گیرد.

امام اضافه نمود: اجرای پروژه به 3 سال زمان احتیاج دارد که در قالب 3 فاز شامل پارکینگ (فاز اول)، تعمیرگاه (فاز دوم) و خط تست و لوپ (فاز سوم) پیش بینی شده است. فاز اول این پایانه، تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت مترو بابیان این که پارکینگ پایانه آزادگان در مجاورت بیمارستان بچه ها حکیم در منطقه 18 قرارگرفته است، بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور، ساخت یک ایستگاه در کنار بیمارستان مذکور برای تسهیل دسترسی اهالی این محدوده به شبکه مترو در نظر گرفته شده است.

با در نظر دریافت این موضوع و نیز یاری به کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در طولانی ترین خط مترو پایتخت به واسطه ساخت پایانه و نیز اتصال خط 3 متروی تهران به خط حومه ای اسلامشهر در آینده ای نه چندان دور، اهمیت ساخت پایانه آزادگان برای شبکه مترو تهران بسیار زیاد است.

4105

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1222

به "ظرفیت جابجایی مسافر در خط 3 متروی تهران دو برابر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت جابجایی مسافر در خط 3 متروی تهران دو برابر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید