طرح شناسایی آتش سوزی جنگلها با اینترنت اشیا اجرا می گردد

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران، امیر ناظمی ظهر امروز سه شنبه در مراسم آنلاین رونمایی از آزمایشگاه ارزیابی عملکردی و کیفی محصولات حوزه امنیت فضای مجازی گفت: پروژه کاربردی کردن فناوری اینترنت اشیا در شناسایی آتش سوزی جنگل های استان گلستان با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت پایلوت در حال اجرا است و امیدواریم ماه آینده با افتتاح رسمی از این پروژه، آن را برای بهره برداری به سازمان محیط زیست واگذار کنیم.

طرح شناسایی آتش سوزی جنگلها با اینترنت اشیا اجرا می گردد

وی همکاری با نهادهای دانشگاهی و پژوهشگاهی را از جمله استراتژی های بلند مدت وزارت ارتباطات اسم کرد و گفت: بر اساس این استراتژی، تمامی طرح ها و پروژه هایی که قرار بوده در این حوزه با پژوهش همراه باشد، با موضوع پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش رفته است.

ناظمی با اشاره به اینکه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بسیاری از پروژه های حوزه ICT به اسم حامی و تهیه نماینده بخش مهمی از سرمایه دانشی حضور داشته است، گفت: در حوزه امنیت فضای مجازی هم، آزمایشگاه ارزیابی کیفی محصولات امنیت سایبری در این پژوهشگاه راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد مراکز آپای دانشگاهی در تمامی استان ها به اسم یکی از ابزارهای اصلی حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات در کنار پژوهش پیوند خورده است، گفت: محور دوم حوزه امنیت، مربوط به ارزیابی های آزمایشگاهی است که با همکاری پژوهشگاه ICT دنبال می گردد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در زمینه استفاده از محصولات مختلف حوزه امنیت در فضای مجازی همواره تردید وجود دارد و این تردید می تواند محرکی برای ارتقا سطح کیفی این محصولات باشد، گفت: یکی از مهمترین مسئولیت های سازمان های دولتی، تبعیت از استانداردهای در نظر گرفته شده برای این محصولات است که در این زمینه باید با پژوهشگاه ها و آزمایشگاه های مرتبط، همکاری نمایند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه صدور گواهینامه های مربوط به ارزیابی امنیت محصولات فضای فراوری و تبادل اطلاعات چند سالی است که از سوی سازمان فناوری اطلاعات، مرکز افتای ریاست جمهوری و سازمان پدافند غیرعامل به صورت ترکیبی در حال اجرا است، گفت: امروز با رونمایی از آزمایشگاه ارزیابی عملکردی و کیفی محصولات حوزه امنیت فضای مجازی، بحث ارزیابی کیفیت محصولات در دستور کار قرار گرفته است و فراورینمایندگان حوزه امنیت می توانند به صورت خودخواسته و خود اظهارانه نسبت به دریافت گواهینامه امنیت محصولاتشان اقدام نمایند.

وی یکی از راهبردهای اصلی سازمان فناوری اطلاعات را خلق بازار برای حوزه امنیت، یاری به شکل گیری شرکت های دانش بنیان و یاری به ایجاد استارت آپهای خدمات امنیت سایبری اسم کرد و گفت: مسیری برای ایجاد نهادهای مدرن تری مانند تقویت هکرهای کلاه سفید هم در این زمینه فراهم شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1712

به "طرح شناسایی آتش سوزی جنگلها با اینترنت اشیا اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح شناسایی آتش سوزی جنگلها با اینترنت اشیا اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید