سناتور آمریکایی خواستار سلب میزبانی چین از المپیک جوانان 2022 شد

به گزارش تور استانبول، یک سناتور آمریکایی از کمیته بین المللی المپیک (IOC) درخواست کرد تا امتیاز میزبانی چین از المپیک جوانان 2022 سلب گردد.

سناتور آمریکایی خواستار سلب میزبانی چین از المپیک جوانان 2022 شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش تور استانبول و به نقل از هفته نامه The Washington Examine، ریک اسکوت، نماینده فلوریدا در سنای آمریکا از توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک درخواست کرد تا چین را از میزبانی المپیک جوانان 2022 در شهر پکن محروم کند.

در ماه اکتبر 2019 این سناتور آمریکایی با ارسال نامه ای به توماس باخ خواستار سلب میزبانی چین از المپیک 2022 به خاطر نقض حقوق بشر شد که مخالفت صریح رئیس کمیته بین المللی المپیک را به دنبال داشت. اکنون ریک اسکوت دوباره در اندیشه راه اندازی کمپینی علیه چین است.

وی در این رابطه گفت: دولت چین حقوق اولیه شهروندی را در هنگ کنگ نقض می نماید و معترضین، روزنامه نگاران و مخالفان را تحت آزار قرار می دهد. یک میلیون اویغوری به دلیل دین خود در اردوگاه ها به سر می برند. همچنین مقام های چینی درباره شیوع ویروس کرونا دروغ هایی می گویند. کمیته بین المللی المپیک باید محیط امنی را برای ورزشکاران ایجاد کند. ما باید شرایطی را برای صحبت درباره مسائل عظیم فراهم کنیم. شرایط نشان می دهد که کشور میزبان المپیک مسائل زیادی را برای شهروندانش ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 944

به "سناتور آمریکایی خواستار سلب میزبانی چین از المپیک جوانان 2022 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی خواستار سلب میزبانی چین از المپیک جوانان 2022 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید