رهبر کره شمالی و دخترش درحال تماشای آزمایش موشکی

به گزارش تور استانبول، رهبر کره شمالی، پس از آخرین آزمایش موشکی دوربرد خود گفت، کشورش راهی جز نشان دادن قدرت خود برای بازدارندگی از جنگ ندارد.

رهبر کره شمالی و دخترش درحال تماشای آزمایش موشکی

به گزارش خبرنگاران، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از نظارت بر آزمایش یک موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) در روز پنجشنبه گفت که پرتاب این موشک بار دیگر سیستم های عملیاتی نیرو های استراتژیک هسته ای را ثابت کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی کره، این موشک کمی بیش از 1000 کیلومتر را طی کرد و به ارتفاع 6045 کیلومتری رسید و سپس در دریا فرود آمد.

رهبر کره شمالی بر لزوم ایجاد ترس در دشمنان، بازدارندگی واقعی از جنگ و تضمین مطمئن زندگی مسالمت آمیز تأکید کرد و اضافه نمود که واشنگتن و سئول با برگزاری مانور های نظامی بی پروا و در مقیاس وسیع در شبه جزیره کره خصومت آشکاری با کره شمالی نشان می دهند.

پرتاب موشکی کره شمالی در روز پنجشنبه سومین آزمایش مهم تسلیحاتی کره شمالی در این هفته را رقم زد و در حالی انجام شد که ایالات متحده دور گسترده ای از رزمایش ها را با کره جنوبی رهبری می نماید. این رزمایش که سپر آزادی نام دارد، از روز دوشنبه شروع شد و قرار است تا هفته آینده ادامه یابد و مقامات می گویند که این مانور ها بزرگترین رزمایش مشترک دو متحد در پنج سال گذشته است که شامل عناصر شبیه سازی شده و آتش واقعی است.

پیونگ یانگ در ادامه این رزمایش های تحریک آمیز و تهاجمی محکوم کرد و بار ها گفت که چنین فعالیت های نظامی را آماده سازی برای حمله می داند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1401 بروزرسانی: 26 اسفند 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2214

به "رهبر کره شمالی و دخترش درحال تماشای آزمایش موشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر کره شمالی و دخترش درحال تماشای آزمایش موشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید