دمشق: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تجسم مفهوم حاکمیت ملت است

به گزارش تور استانبول، همزمان با شروع کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری، مشاور دولت سوریه اعلام نمود انتخابات گامی در چارچوب حاکمیت نظام سوریه و پافشاری آن برای انجام تعهداتش به ویژه عدم اجازه به ایجاد خلأ قانون اساسی به ویژه در پست ریاست جمهوری است.

دمشق: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تجسم مفهوم حاکمیت ملت است

عبد القادر عزوز، مشاور کابینه سوریه در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: نام نویسی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بیانگر حق مردم سوریه در برخورداری از دموکراسی و مهم ترین حقوق مدنی و سیاسی آنها و همچنین نمود یافتن مفهوم حاکمیت ملت است.

وی درمورد مخالفت اپوزیسیون با برگزاری انتخابات نیز گفت: نباید موضع سیاسی قبلی وجود داشته باشد، چراکه این یک انتخابات ملی است که همگان باید در آن در یک صف بایستند، به ویژه که قانون انتخابات ضوابط کلی نامزدها را مشخص نموده و بند شانزدهم فقط به مشارکت سوری های غیر مقیم پرداخته است و در نتیجه هیچ به حاشیه راندنی جز در چارچوب ضوابط و قوانین وجود ندارد.

وی هرگونه ارتباط میان انتخابات و فعالیت کمیته قانون اساسی را رد نموده و گفت: این مساله در چارچوب سند مرجع میان سازمان ملل و دولت سوریه و نه در هیچ سندی نیامده است. ما قانون اساسی و قانون انتخابات داریم و این سیستمی است که مکانیزم برگزاری انتخابات و مکانیزم اعتراض نسبت به آن را مشخص می نماید.

عزوز با اشاره به درخواست بعضی از کشورها برای تحریم انتخابات این کشورها خواست تا به تصمیم داخلی یک دولت دارای حاکمیت بر اساس اصول سازمان ملل احترام بگذارند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1596

به "دمشق: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تجسم مفهوم حاکمیت ملت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تجسم مفهوم حاکمیت ملت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید