دعوت ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در نشست گروه 20

به گزارش تور استانبول، ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در پانزدهمین نشست سران گروه 20 در ریاض دعوت کرد. همچنین ولیعهد عربستان در سفر خود به امارات، چهار یادداشت تفاهم و هفت طرح استراتژیک را به امضا رساند.

دعوت ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در نشست گروه 20

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، عربستان در روزهای 21 و 22 نوامبر 2020 میزبان پانزدهمین نشست سران گروه 20 خواهد بود. در این راستا محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در پانزدهمین نشست سران گروه 20 در ریاض دعوت کرد.

در جریان سفر رسمی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به امارات چهار یادداشت تفاهم و هفت طرح استراتژیک به امضاء رسید.

خبرگزاری رسمی امارات (وام) اظهار داشت: محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده عالی نیروهای مسلح این کشور در دیدار با بن سلمان تاکید کرد که ابوظبی به همکاری های خود با ریاض برای تقویت روابط استراتژیک ادامه می دهد.

بن زاید و بن سلمان به طور مشترک ریاست دومین نشست شورای هماهنگی عربستان و امارات در ابوظبی را برعهده داشته و این نشست در راستای تداوم تلاش های دو کشور در زمینه آغاز همکاری های مشترک مالی، نظامی، علمی و توسعه ای برگزار گشت.

ولیعهد ابوظبی اظهار کرد: اقتصاد مشترک ما در جایگاه شانزدهم جهان قرار گرفته است و ما می توانیم با همکاری یکدیگر جزو 10 اقتصاد برتر جهان شویم. همچنین در حال حاضر سرمایه گذاری های خارجی ما در حوزه های مختلف بیش از 250 میلیارد دلار است و صندوق های سرمایه گذاری ما در جهان در رتبه اول قرار دارند، ما می خواهیم سرمایه گذاری هایمان را افزایش می دهیم تا به یکی از 10 کشور بزرگ سرمایه گذار در جهان تبدیل شویم. بازارهای مالی ما فراتر از 720 میلیارد دلار بوده و ما سعی می کنیم خودمان را به جمع 10 بازار برتر جهان برسانیم.

بن زاید اضافه کرد: تلاش های ما در چند سال گذشته برای ایجاد یک تحول استراتژیک در روابط دو جانبه بوده و ما به این فرایند ادامه خواهیم داد تا آینده ای بهتر را برای خود رقم بزنیم. امیدواریم همکاری های استراتژیک دو کشور توسعه یافته و موجب تقویت امنیت و ثبات منطقه شود.

در این نست ولیعهد عربستان سعودی نیز اظهار کرد: هدف ما در شورا دستیابی به یک الگوی استثنایی همکاری مشترک مبتنی بر پتانسیل های دو کشور است.

او با اشاره به این که سال 2020 سال دستاوردهای بین المللی است، گفت: ما با برنامه ریزی و تلاش و مستمر، به فعالیت های بین المللی مان ادامه می دهیم. ریاست عربستان بر گروه 20 در سال 2020 و میزبانی امارات از نمایشگاه اکسپو 2020 بهترین دلیل بر جایگاه بین المللی دو کشور است.

در این نشست طرح های مشترکی از جمله صدور ویزای گردشگری، تسهیل سفر شهفرایندان دو طرف از گذرگاه های گمرکی، استراتژی مشترک امنیت غذایی و ارز دیجیتال مشترک بررسی شدند. همچنین ایجاد یک پالایشگاه جدید با گنجایش 1.2میلیون بشکه نفت در روز در کنار مجتمع پتروشیمی با هزینه اولیه 70 میلیارد دلار در استان ماهاراشترا در غرب هند برای تولید دستکم 600 هزار بشکه در روز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در بیانیه مشترکی که خبرگزاری رسمی امارات منتشر کرد، آمده است: سفر بن سلمان به امارات برای ادامه هماهنگی ها میان ابوظبی و ریاض در مقابله با چالش های منطقه ای و بین المللی بوده و رویکردها و سیاست های هماهنگ دو کشور را نشان می دهد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 566

به "دعوت ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در نشست گروه 20" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت ولیعهد عربستان از امارات برای حضور در نشست گروه 20"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید