خرید و فروش برگه تست منفی کرونا در مرز عراق

به گزارش تور استانبول، سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان از خرید و فروش برگه تست pcr در آن سوی مرز های ایران خبر داد و گفت: این اقدام موجب خدشه دار شدن اعتماد کادر بهداشت و درمان شده است.

خرید و فروش برگه تست منفی کرونا در مرز عراق

به گزارش ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان شنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اهواز برگزار شد گفت: بر اساس مبادلات بین المللی، یکی از شرایط خروج از کشور در دست داشتن برگه تست PCR منفی در 72 ساعت گذشته است.

وی اضافه کرد: در روز های گذشته گزارش هایی دریافت شد مبنی بر اینکه آن سوی مرز ها تست کرونا به صورت کاغذ، خرید و فروش می شود و افراد در ازای پرداخت 15 میلیون ریال، بدون انجام آزمایش برگه جواب منفی تست کرونا دریافت می کنند که متاسفانه در این خصوص صداقت رعایت نشد به همین دلیل مرز های مسافری خوزستان بسته شد تا شرایط برای انجام تست در مناطق مرزی فراهم شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به راه اندازی یک آزمایشگاه در نقطه صفر مرزی خوزستان اشاره کرد و گفت: در مرز، محلی برای اقامتگاه مسافران وجود ندارد که یکی از کمبود های اصلی در مبارزه با کرونا به شمار می رود.

وی اضافه کرد: در عراق نظام سلامت وجود ندارد که آمار مرگ و میر را برآورد کند. همچنین کمتر از 50 درصد فوتی های این کشور در بیمارستان ها است به همین دلیل آمار اعلامی موارد فوت در کشور عراق مستند نیست.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: کشور عراق تا به امروز 15 هزار مورد فوت کرونایی داشته است که اگر 50 درصد این موارد در بیمارستان ها رخ دهد تعداد فوتی های این کشور شاید به 60 هزار نفر برسد. شرایط در عراق به گونه ای است که از وجود ویروس جهش یافته انگلیسی در کشورشان مطلع نیستند.

وی با اشاره به اینکه تلاش می کنیم شرایط اخذ تست PCR را در مرز های خوزستان اجرایی کنیم اضافه کرد: ویروس جهش یافته انگلیسی در حال گسترش است که بسیار خطرناک است. با وجود اینکه 40 روز از پیک سوم می گذرد، تعداد مبتلایان 6 تا 14 ساله در خوزستان بیش از 2 برابر شده است. در پیک اول میزان مرگ و میر افراد 30 تا 44 سال، 5.7 درصد بود در حالی که در پیک سوم این میزان به 7.4 درصد رسیده است.

ابول نژادیان همچنین با اشاره به تامین کیت تشخیص کرونای جهش یافته از سوی وزارت بهداشت گفت:از نمونه های مشکوک تست گرفته می شود و برای تایید و تشخیص نهایی به انستیتو پاستور تهران ارسال می شوند. 2 کودکی که اخیرا در خوزستان فوت کردند، به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا شده بودند که دیر مطلع شدند. این 2 کودک اهل ایذه و سوسنگرد بودند.

وی اضافه کرد: دختر 9 ساله ای که اهل سوسنگرد بود هیچگونه بیماری زمینه ای نداشت. پزشکان ابتدا فکر کردند دچار مننژیت شده است و بیمار را به عنوان التهاب پرده مغز به بیمارستان بچه ها ابوذر اهواز اعزام کردند، اما با انجام سی تی اسکن مشخص شد تمام ریه این کودک درگیر کرونا است.

در حال حاضر 11 شهر در خوزستان در شرایط قرمز کرونایی قرار دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1497

به "خرید و فروش برگه تست منفی کرونا در مرز عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید و فروش برگه تست منفی کرونا در مرز عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید