حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با محاسبات AFC نادرست است

به گزارش تور استانبول، مشاور امور حقوقی فدراسیون فوتبال معتقد است که کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد محسباتش برای معرفی تیم های حاضر در جام جهانی فوتبال ساحلی اشتباه نموده است.

حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با محاسبات AFC نادرست است

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا رفیعی، مشاور حقوقی رییس فدراسیون فوتبال به دنبال اتفاق حیرت انگیز حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از جام جهانی 2021 روسیه و انتخاب بحرین به عنوان میزبان مسابقات متمرکز انتخابی جام جهانی، مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال در برنامه ورزش و مردم در مورد این اتفاقات توضیحاتی ارائه داد.

غلامرضا رفیعی در ارتباط با آخرین شرایط پیگیری شکایت ایران به CAS درباره میزبانی کشور بحرین در مقدماتی جام جهانی گفت: پیش از هر چیز باید تاکید کنم در اموری که در صلاحیت محاکم قضایی است، امکان تضمین کسب نتیجه وجود ندارد. مهمترین نکته این است که ما از حق قانونی خودمان استفاده کردیم و فرآیند کاملا معین است. از 10 روز زمان در نظر گرفته شده AFC فرصت آنها، دوشنبه به خاتمه می رسد و ظرف یکی دو روز آینده نسبت به معرفی داور باید اقدام نمایند و بلافاصله دادگاه بین المالی ورزش سرداور را معرفی خواهد نمود.

رفیعی در ادامه تاکید نمود: اگرچه نوبت رسیدگی عادی است اما امیدواریم صرف نظر از هر نتیجه، در زمان مقرر تصمیم خوبی داشته باشیم. چون کنفدراسیون فوتبال آسیا با فرآیند رسیدگی سریع مخالفت نموده و CAS پس از دریافت لایحه دفاعی AFC در صلاحیت تصمیم گیری برای صدور دستور موقت است.

وی افزود: برای اینکه CAS اقدام به پذیرش صدور دستور موقت کند، سه شرط وجود دارد. اینکه خسارتی که به شاکی وارد می گردد غیر قابل جبران باشد. شرط دوم اینکه دلایل کافی باشد مبنی بر اینکه شکایت به حق باشد و شرط سوم Balance Of Interest است. همین الان هم CAS تصمیمی اتخاذ ننموده و واقعیت این است که ما معتقدیم دبیرکل فاقد صلاحیت برای تصمیمگیری برای میزبانی است.

مشاور امور حقوقی فدراسیون فوتبال ادامه داد: آن چیزی که تا این لحظه برای ما مسجل شده، این است که تصمیم توسط دبیرخانه گرفته شده و AFC تصمیم گیری در کمیته مسابقات و دیگر بخش ها را رد نموده است. در موردی شبیه این پرونده، چند سال پیش، دبیرکل چنین تصمیمی را گرفت که خارج از اختیاراتش بود و در دادگاه عالی رای وی رد شد. از نظر ما دبیرکل فاقد اختیارات قانونی برای چنین تصمیمی است و فدراسیون فوتبال از ابتدا در ویدیو کنفرانس مخالفت نموده بود و اجماعی در ویدیو کنفرانس گروهی در این خصوص وجود نداشت. اولین و مهمترین نکته این است که ببینیم دستور موقت CAS چیست. اگر نگردد، درخواست ما برای معین شدن پنل داوری فرای رد تصمیم دبیرکل است و نتیجه آن بستگی به این دارد که رای نهایی در چه تاریخی صادر گردد. ما حق خودمان می دانستیم و تکلیف قانونی خودمان که از مکانیزم های حقوقی موجود استفاده کنیم و باید منتظر بمانیم تا رای داوران معین گردد.

بعد از اینکه برنامه برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتسال و فوتبال ساحلی دو بار لغو شد و به تعویق افتاد، مقرر شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به لغو مسابقات قهرمانی آسیا، راسا درباره انتخاب تیم های صعود نماینده به جام جهانی تصمیم بگیرد که بر اساس آن تیم های ژاپن، امارات و عمان در جام جهانی حضور داشته و ایران رسما حذف شد.

رفیعی، مشاور امور حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: به محض انتشار نامه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسئولان فدراسیون ایران طی جلسه ای اضطراری به آنالیز موضوع پرداخته و ضمن آنالیز کارشناسی موضوع، مراتب اعتراض رسمی خود را به تصمیم اعلامی به AFC ارسال کردند.

رفیعی تاکید نمود: بر اساس محاسبه AFC، امتیازات سه دوره از مسابقات قهرمانی آسیا در سال های 2015 و 2017 و 2019 آنالیز و در نهایت اعلام شد که تیم های ژاپن، امارات و عمان در جام جهانی روسیه حضور دارند. البته همکاران ما هم در کمیته فوتبال ساحلی به آنالیز مسابقات و رنگینگ پرداخته و نحوه محاسبه و آن چیزی که به تایید رسیده را نادرست خوانده و بلافاصله با تدوین نامه ای مراتب را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم. طبق محاسباتی که در نامه آمده و ما آنالیز کردیم تیم اول ژاپن، تیم دوم ایران، تیم سوم عمان و تیم چهارم امارات است و باید تیم امارات از گردونه رقابت ها خارج گردد.

مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال در خاتمه افزود: نحوه محاسبه AFC و فدراسیون فوتبال کاملا متفاوت است. آن چیزی که قرار بوده طبق نامه انجام گردد و راه محاسبه بوده با نتیجه ای که اعلام شده با محاسبات ما مغایرت دارد که بر اساس اطلاعات AFC است. در هر صورت ما اعتراض خود را ارسال نموده و منتظر پاسخ کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1608

به "حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با محاسبات AFC نادرست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با محاسبات AFC نادرست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید