حدود 800 هزار نفر در اقامتگاه های رسمی مشهد مستقر شده اند

به گزارش تور استانبول، خبرگزاری خبرنگاران- استاندار خراسان رضوی گفت: حدود 800 هزار نفر در اقامتگاه های رسمی اعم از هتل ها، هتل آپارتمان ها، مسافرخانه ها و بخش های دیگر که از میراث فرهنگی و دستگاه های مربوطه مجوز دارند، مستقر شده اند.

حدود 800 هزار نفر در اقامتگاه های رسمی مشهد مستقر شده اند

به گزارش خبرنگاران، یعقوب علی نظری، استاندار خراسان رضوی در پاسخ به این پرسش که چه شرایط و زیرساخت هایی ایجاد شده است تا حجم زیاد زائران خراسان که برخی از آنها نیز مشکل اسکان پیدا نموده اند، دچار مشکل نشوند، گفت: سال جاری افتخار داشتیم که از 20 اسفند همزمان با بعثت نبی اکرم اسلام (ص) میزبان زائران عزیز باشیم. حدود 800 هزار نفر در اقامتگاه های رسمی مشهد مستقر شده اند

نظری گفت: تا به امروز حدود 4 میلیون زائر وارد مشهد مقدس شده اند. طبیعی است با توجه به حجم و تراکم زائران عزیز در برخی از موارد مسائل جزئی بروز پیدا کند، اما می خواهم خدمت همه زائران عزیز عرض کنم که هیچ مسئله ای درباره اسکان نداریم.

استاندار خراسان رضوی گفت: حدود 800 هزار نفر در اقامتگاه های رسمی اعم از هتل ها، هتل آپارتمان ها، مسافرخانه ها و بخش های دیگر که از میراث فرهنگی و دستگاه های مربوطه مجوز دارند، مستقر شده اند و مشغول استفاده هستند. حدود 500 هزار نفر در بخش های مربوط به مسکن اضطراری، به ویژه مدارسی که آماده شده است، مستقر شده اند که در این بخش نیز زمینه بسیار خوبی از سوی آموزش و پرورش در سالن ها، خوابگاه ها، مساجد و حسینیه ها که چند مورد را شاهد بودم، آماده شده است و هیچ مسئله ای درباره اسکان در مشهد نداریم.

نظری گفت: دستگاه های مربوطه، به ویژه شهرداری مشهد مقدس، شماره 137 را مشخص نموده اند که هر زائری دچار مشکل اسکان شد، با این شماره تماس بگیرد. دیشب ساعت نزدیک به یک پس از نیمه شب، هم شهردار و هم فرماندار مشهد در میدان حاضر شدند و تک تک خیابان ها را آنالیز کردند. هیچ زائری که مایل باشد در این سکونتگاه ها مستقر گردد، در خیابان ها نداشتیم. همه چیز آماده است که زائران بتوانند از زیارت مقبولی برخوردار باشند.

بنابر این گزارش، زائران محترم از ابتدای ورود به خراسان، شماره 137 را فراموش نکنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 2064

به "حدود 800 هزار نفر در اقامتگاه های رسمی مشهد مستقر شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 800 هزار نفر در اقامتگاه های رسمی مشهد مستقر شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید