جذب 100 درصد اسناد خزانه، جذب 700 میلیارد تومان در حوزه آبهای مرزی

به گزارش تور استانبول, بهرام نصراللهی زاده عصر پنجشنبه در جلسه شورای توسعه استان کردستان که به ریاست وزیر کشور برگزار گردید, مجموع اعتبارات استان را هزار و هفت میلیارد تومان عنوان نمود و اظهارداشت: سال گذشته، سال پربار و موفقی برای جذب اعتبارات عمرانی در استان کردستان بود.

جذب 100 درصد اسناد خزانه، جذب 700 میلیارد تومان در حوزه آبهای مرزی

وی با بیان اینکه در سال 96 استان از محل اعتبارات آب های مرزی 700 میلیارد تومان جذب اعتبار داشت، اضافه کرد: علاوە بر اعتبارات ملی 400 میلیارد تومان اعتبارات استانی نیز در عمران و آبادانی استان هزینه شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در ادامه سخنان خود به افزایش اعتبارات عمرانی استان در همه حوزه ها طی سال گذشته اشاره نمود و ادامه داد: طی سال گذشته اعتبار جاده سنندج مریوان 78 میلیارد، مسیر بیجار دیواندره پنج میلیارد، جاده کامیاران به مریوان بیش از هشت میلیارد تومان و فرودگاه سقز پنج میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

نصرالهی زاده همچنین به افزایش سرعت ساخت سالن ورزشی شش هزار نفری سنندج، تالار فرهنگ سنندج و چهار خطه کردن گردنه صلوات آباد به واسطه افزایش و جذب اعتبارات اشاره نمود و یاداور شد: برای جاده سقز بانه نیز اعتبار 30 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است و امیدواریم با این اعتبارات ساخت جاده سقز به بانه سرعت بیشتری بگیرد.

وی طرح های آبرسانی به دیواندره، سقز از محل سدهای سیاه زاخ و چراغ ویس را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: در مجموع برای این طرح های آبرسانی حدود 80 میلیارد تومان افزایش اعتبار داشته ایم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان اظهارداشت: مشکل آب شرب شش شهر استان مورد توجە جدی قرار گرفتە و طبق برنامه ریزی ها، مشکل آب کامیاران و مریوان مرتفع و بنا بر قول نوبخت در بودجه سال آینده آبرسانی و حل مشکل آب شرب بیجار، قروه، دهگلان و حسن آباد در بودجه گنجانده خواهد شد.

نصرالهی زاده همچنین در ادامه سخنان خود، به یاری 16 میلیارد تومانی دولت به شهرک های صنعتی استان نیز اشاره نمود و اضافه کرد: در سال 96 نیز در مجموع 50 میلیارد تومان مصوبه برای بخش تربیت بدنی و ورزش داشتیم.

وی به وضعیت بیکاری استان نیز اشاره نمود و ادامه داد: کاهش نرخ بیکاری کشور در سال گذشته سه دهم درصد و در استان 1.5 درصد بوده است، هرچند که در مجموع میزان بیکاری در کردستان دو درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در ادامه از نهایی شدن 10 میلیارد یارانە فراوری خبرداد و یاداور شد: بخشی از ساز و کار این کار باقی ماندە که در هفته آینده تدوین می گردد و بعد از آن پرداخت ها آغاز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 92

به "جذب 100 درصد اسناد خزانه، جذب 700 میلیارد تومان در حوزه آبهای مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب 100 درصد اسناد خزانه، جذب 700 میلیارد تومان در حوزه آبهای مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید