تفریحات شهر ماله

به گزارش تور استانبول، جاذبه های گردشگری جزایر مالدیو

ماله (Malé)، شهر پایتختی و پر جمعیت ترین شهر جمهوری مالدیو با جمعیتی بیش از 133 هزار نفر می باشد. تراکم جمعیت در این شهر جزیره ای در رتبه اول در تمام دنیا قرار گرفته است. شهر ماله از نظر موقعیت جغرافیایی در لبه جنوبی North Malé Atoll واقع شده است. از نظر تقسیمات شهری، ماله شامل یک جزیره مرکزی، فرودگاه و دو جزیره دیگر تحت مدیریت شورای شهر ماله قرار گرفته است. تفریحات شهر ماله بسیار مجذوب کننده هستند.در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه مقرون به صرفه و تور ارمنستان مقرون به صرفه هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر هوادار ، از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های مجذوب کننده سفر کنید.

تفریحات شهر ماله

آب و هوای شهر ماله:

آب و هوای این منطقه به صورت موسمی گرمسیری است و ترکیبی از دو فصل مرطوب و خشک را ارائه می دهد. فصل مرطوب از ماه مه تا دسامبر ادامه دارد و سایر ماه ها دارای شرایط آب و هوایی خشک هستند. میانه درجه حرارت هوای ماله حدود 30 درجه سانتی گراد می باشد.

جاذبه های گردشگری این شهر به قدری مجذوب نماینده اند که جهانگرد های زیادی علاقه مند به سفر به این جزیره های دیدنی هستند. هتل ها و مکان های اقامتی، جزایر زیبا، سواحل بی نظیر و طبیعت چشم نواز، مکان هایی هستند که در شهر ماله می توان از آنها لذت برد. در ادامه با جاذبه های سرگرمیی شهر ماله بیشتر آشنا خواهید شد.

سرگرمیات شهر ماله

1- غواصی Dive Boat

یکی از سرگرمیات شهر ماله استفاده از خدمات کلوب غواصی مالدیو است. این سرگرمی مجذوب نماینده و هیجان انگیز برای گردشگران و علاقه مندان به دیدنی دنیای زیر آب ارائه می گردد. بچه ها، جوانان و حتی افراد میانسال می توانند از غواصی زیر آب لذت ببرند. دنیای زیر آب در آب های جزیره مالدیو توصیف ناپذیر است و برترین مکان برای دستیابی به دنیای ناشناخته های اعماق آب می باشد. سرگرمیات شهر ماله با غواصی به وسیله یک قایق مخصوص امکان پذیر است.

کلوب غواصی که در این جزیره واقع شده است تورهای گردشگری زیر آب را به صورت گروهی برگزار می نماید. راهنمای این تورهای گردشگری به زبان های انگلیسی، عربی، آلمانی و ژاپنی تسلط دارند. مدت زمان غواصی با قایق در زیر آب های شهر، حدود چهار ساعت طول می کشد. هزینه این سرگرمیات آبی، حدود 41 دلار است. برنامه های غواصی که در این کلوب ارائه می گردد فرق دارد اما شامل بازدید از منطقه ها زیر می باشد:

Manta Point, Feydhoo Wall, Fish Tank, Banana Reef, and Kurumba Wall

2- پیاده روی و گردشگری در منطقه ها محلی شهر ماله

یکی از سرگرمیات شهر ماله، گردش و سرگرمی در محله های بومی جزیره است. این تور گردشگری یک مجذوب نمایندهیت ویژه ای دارد چرا که در حین گردش می توان با زبان رسمی مردم مالدیو آشنا شد. اگرچه بسیاری از مردم به زبان انگلیسی صحبت می نمایند اما زبان رسمی مردم مالدیو Dhivehi است. با این حال، گردشگری به مدت یک روز کامل برگزار می گردد؛ در این سرگرمی می توانید با زبان رسمی مردم مالدیو آشنا شوید و چیزهای نو یاد بگیرید.

قیمت این تور گردشگری حدود 80 دلار است. راهنمای تور به زبان انگلیسی و ژاپنی مسلط است. تورهای گردشگری کوتاهتر، حدود 3 ساعت در نظر گرفته شده است. هنگامی که از این تورها استفاده می کنید، بعضی از وسایل شخصی و خوراکی جزئی با خود به همراه داشته باشید؛ بعلاوه اگر قصد بازدید از جاذبه های گردشگری را دارید پول نقد به همراه بردارید. این گردشگری شما را با فرهنگ و عقاید مردم شهر آشنا می نماید.

[cn-suggest-posts sts=مسجد جامع ماله در مالدیو stl=https://deltaban.com/attraction/male-mosque-maldives/ sbs=خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی sbl=https://deltaban.com/flights/]

3- قایق سواری بر روی امواج با قایق های بادبانی

یکی از مجذوب نماینده ترین سرگرمیات آبی در شهر ماله در آب های اقیانوسی سوار شدن بر قایق های بادبانی و حرکت بر روی امواج است. آب های اقیانوس هند، اطراف جزیره مالدیو را احاطه نموده اند و با امواج آرام اما گاهی متلاطم، برترین مکان برای قایق سواری هستند.

اگر به ورزش های هیجان انگیز علاقه مند هستید از این ورزش می توانید به عنوان یک سرگرمی لذت ببرید. دقت داشته باشید که اگر قصد قایق سواری با قایق های بادبانی را دارید حتماً در محدوده های تعیین شده حرکت کنید. برترین زمان برای قایق سواری، ماه مه تا اکتبر است. این کار به مهارت شنا احتیاج ندارد. اگر مهارتی در قایق سواری ندارید می توانید در مکان های نزدیک تر به ساحل تمرین به بپردازید.

4- قایقرانی

یکی دیگر از سرگرمیات بسیار مجذوب نماینده و هیجان انگیز در شهر ماله سوار شدن بر قایق جهانگردی و گردشگری و گردش در اطراف جزیره است. این قایق های گردشگری دارای ظرفیت محدود هستند و اغلب به صورت دو یا 5 نفر می توانند با آن حرکت نمایند.

لحظات خاطره انگیزی را در آب های اطراف جزیره ماله تجربه خواهید کرد. برترین زمان برای قایقرانی در اقیانوس هند در ماه نوامبر تا آوریل است. هزینه استفاده خدمات قایقرانی 70 تا 90 دلار برای هر نفر است.

5- کایاک سواری

کایاک سواری، یک سرگرمی هیجان انگیز که مجذوب نماینده و ماجراجویانه در شهر ماله است. کایاک ها عموماً قایق های دوکی شکل هستند که یک نفر در وسط آن قرار می گیرد و با پارو بر روی آب حرکت می نماید. کایاک سواری بر روی آب های شفاف و نیلگون اقیانوس هند در اطراف جزیره ماله، نه تنها یک سرگرمی وصف ناپذیر است، بلکه به یک ورزش آبی نیز مبدل شده است.

برترین زمان برای کایاک سواری، ماه های آوریل تا اکتبر است. برای قایق سواری باید در شنا مهارت داشته باشید. خدمات اجاره کایاک برای گردشگران عموماً دو ساعت در نظر گرفته شده است که قیمت آن 30 تا 50 دلار به ازای هر نفر است.

6- کایت سواری روی آب

یکی دیگر از سرگرمیات جزیره ماله، کایت سواری بر روی آب می باشد. کایت سواری بسیار مجذوب نماینده و پرهیجان است. در این سرگرمیات آبی، فرد بر روی تخته موج سواری می ایستد و به وسیله حرکت کایت که با نیروی وزش باد حرکت می نماید، بر روی آب های اقیانوسی به حرکت در می آید.

این ورزش مجذوب نماینده یکی از سرگرمیات آبی مورد علاقه بسیاری از گردشگران و ورزشکاران است. برترین زمان برای کایت سواری روی آب، ماه آوریل تا اکتبر است. هزینه این سرگرمیات آبی 60 تا 90 دلار برای هر نفر به ازای هر ساعت است.

7- قایق شیشه ای

سوارشدن بر قایق شیشه ای و گشت و گذار بر روی آب های جزیره مالدیو، یکی از بی نظیرترین سرگرمیاتی است که تمام جهانگرد ها به آن علاقه دارند. یک قایق شیشه ای عبارتند از قایق هایی که کف آن با پنل های شیشه ای ساخته شده و گردشگران می توانند در اطراف قایق بنشینند و کف اقیانوس را از داخل شیشه ها دیدن نمایند.

احساس بی نظیر دیدنی گیاهان و حیوانات اقیانوسی در حالی که قایق در سطح آب حرکت می نماید، یک هیجان وصف ناپذیر در شهر ماله است. برترین زمان برای سوار شدن بر قایق شیشه ای، ماه آوریل تا اکتبر است. هزینه این قایق حدود 30 دلار می باشد.

8-جت اسکی

یکی از سرگرمیات شهر ماله، جت اسکی بر روی آب های اقیانوسی است. این ورزش مجذوب نماینده به صورت تک نفره یا دو نفره انجام می گردد و عموماً به مهارت زیادی احتیاج دارد. کسانی که در این ورزش مهارتی ندارند می توانند به همراه راهنمای حرفه ای بر جت اسکی سوار شوند.

برترین زمان برای لذت بردن از سرگرمیات جت اسکی، ماه آوریل تا اکتبر است. اگر قصد دارید از این سرگرمی بهره ببرید، همراه یک مربی بر روی جت اسکی سوار شوید. هزینه جت اسکی در شهر ماله حدود 70 تا 185 دلار برای هر نفر است. این قیمت با توجه به دستگاهی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود.

9- راه رفتن زیر آب

شاید تعجب کنید اگر بگوییم راه رفتن زیر آب در آب های جزیره ماله یک ورزش هیجان انگیز شناخته می گردد. افرادی که به این ورزش مجذوب نماینده علاقه دارند و بعلاوه گردشگران خارجی می توانند با سفر به شهر ماله، زیباترین و بی نظیرترین منظره ها زیر دریایی را از نزدیک دیدن نمایند.

موجودات شگفت انگیز که در آب و هوای گرمسیری اقیانوسی زندگی می نمایند به وسیله این سرگرمی مجذوب نماینده، قابل دیدن هستند! برترین زمان برای راه رفتن در آب های جزیره ماله، ماه ژانویه تا آوریل است. این کار به مهارت شنا احتیاجی ندارد چرا که ورزشکاران از ماسک مخصوص و کپسول اکسیژن استفاده می نمایند. هزینه این سرگرمی آبی حدود 150 دلار است.

سفر به این مکان میتواند بسیار مجذوب نماینده و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

منبع: دلتابان
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1900

به "تفریحات شهر ماله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفریحات شهر ماله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید