ثبت یک نمره منفی در کارنامه فوتبال فارس، بلاتکلیفی تا دقیقه 90

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران/فارس تیم فجرشهید سپاسی شیراز جدال بسیار حساس خانگی مقابل صدرنشین لیگ یک را با شکست پشت سر گذاشت، اما تلخ تر از این شکست برای فوتبال دوستان شیرازی، شرایط تاسف بار استادیوم های این شهر بود که هیچ یک شرایط لازم برای برگزاری مسابقه ای در این سطح را نداشتند.

ثبت یک نمره منفی در کارنامه فوتبال فارس، بلاتکلیفی تا دقیقه 90

از ساعت 20 شامگاه روز دوشنبه 30 فروردین ماه، قرار بود دو تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز و مس کرمان در هفته بیست و یکم مسابقات لیگ دسته اول باشگاه های کشور به مصاف هم بروند. طبق تصمیم قطعی سازمان لیگ در هفته گذشته، قرار شد این مسابقه در ورزشگاه پارس شیراز برگزار گردد، چرا که ورزشگاه شهید دستغیب علاوه بر مسائل عدیده همیشگی، از نور مناسب نیز برای برگزاری مسابقات برخوردار نبود. اما با توجه به در دست تعمیر بودن چمن ورزشگاه پارس و اصرار اداره ورزش و جوانان استان به برگزار نشدن مسابقه روی این زمین، تصمیم بر این شد تا شرایط نور ورزشگاه شهید دستغیب به میزان مورد احتیاج، بهبود یابد.

از یک روز قبل از مسابقه، عملیات نصب پروژکتورهای این ورزشگاه شروع شد که تا روز مسابقه هم ادامه یافت، اما باز هم این ورزشگاه مورد تایید مسئولان سازمان لیگ قرار نگرفت تا برگزاری مسابقه در هاله ای از ابهام قرار گیرد. به دلیل اهمیت این موضوع، فریبرز محمود زاده مسئول برگزاری مسابقات لیگ یک با پروازی فوری خود را به شیراز رساند تا از نزدیک شاهد شرایط دو ورزشگاه این شهر بوده و در این خصوص تصمیم گیری کند.

محمودزاده ابتدا از ورزشگاه شهید دستغیب بازدید کرد ولی شرایط این ورزشگاه را برای برگزاری مسابقه تایید نکرد. او سپس به ورزشگاه پارس رفت و در فاصله کمتر از دو ساعت مانده به موعد مقرر، مجوز برگزاری مسابقه به شرط رسیدن نور ورزشگاه به حد نصاب صادر شد. با این حال، تا ساعت 20 روز دوشنبه، همچنان بخش زیادی از پروژکتورهای ورزشگاه پارس خاموش بود. بنابراین فرصت سی دقیقه ای دیگری به مسئولان برگزاری داده شد تا شرایط نور به میزان مطلوب برسد.

در نهایت و با وجود اینکه هنوز میزان مورد احتیاج نور برای برگزاری مسابقه به حد مورد نظر نرسیده بود، اجازه برگزاری بازی صادر شد. این در حالی بود که عباس حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس نیز به ورزشگاه پارس آمده بود تا با مسئول سازمان لیگ، رایزنی های لازم را انجام دهد.

حاجی زاده ساعاتی قبل از شروع مسابقه، در گفت و گویی به انتقاد از فدراسیون فوتبال پرداخته و گفته بود: چرا در فدراسیون فوتبال ثبات تصمیم گیری وجود ندارد؟ چمن ورزشگاه پارس برای آماده شدن احتیاج به زمان دارد و بازی کردن در این ورزشگاه یعنی حیف ومیل بیت المال!

وی در ادامه به مساله نور ورزشگاه اشاره و اضافه نمود: نور ورزشگاه پارس کمتر از 400 لوکس است اما در کمال ناباوری نماینده فدراسیون اعلام می نماید که با این نور مسابقه را برگزار می کنیم! اگر این نور کافی است، چرا روی دست اداره کل ورزش و جوانان فارس هزینه گذاشتند؟ در حالی که نور ورزشگاه شهید دستغیب نزدیک به 600 لوکس بود.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس اضافه نمود: نمی دانم در فدراسیون فوتبال چه می گذرد. حال که رییس فدراسیون تعیین شده، انتظار می رود که ایشان بتواند تصمیمات درستی در خصوص برگزاری مسابقات اتخاذ کند. قطعا این گونه برنامه ریزی ها به سود فوتبال ما نخواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، ملاقات تیم های فجرسپاسی و مس کرمان در حالی با تک گل دقیقه 36 محمد علی نژاد به سود تیم کرمانی به خاتمه رسید که نه شرایط نور ورزشگاه و نه چمن مسابقه، کیفیت مطلوبی نداشت. مس با این پیروزی 41 امتیازی شد و صندلی خود را در صدر جدول مستحکم تر کرد. فجرسپاسی نیز با 34 امتیاز و یک پله نزول، در صندلی چهارم نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1590

به "ثبت یک نمره منفی در کارنامه فوتبال فارس، بلاتکلیفی تا دقیقه 90" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت یک نمره منفی در کارنامه فوتبال فارس، بلاتکلیفی تا دقیقه 90"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید