تکذیب موافقت رییس جمهور با تعطیلی 2 هفته ای تهران

به گزارش تور استانبول، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: مباحثی که مبنی بر موافقت رییس جمهور با تعطیلی دو هفته ای تهران و مخالفت استاندار با اجرای آن مطرح شده بود، به هیچ وجه صحت ندارد.

تکذیب موافقت رییس جمهور با تعطیلی 2 هفته ای تهران

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دکتر علیرضا رییسی در یکی از بخشهای خبری سیما درباره محدودیت هایی که به دلیل افزایش شیوع کرونا قرار است اعمال شود، گفت: در وهله اول تاکید می کنم که ستاد ملی کرونا یک سخنگو دارد و سخنگوی ستاد هم من هستم و مطالبی که در ارتباط با مصوبات ستاد ملی باید ارائه شود، فرآیند به گونه ای است که از زبان بنده باید اعلام شود. اینکه عزیزان پیشنهادات را به عنوان مصوبات تلقی می کنند، کار درستی نیست.

وی افزود: در شنبه ای که گذشت در ستاد ملی مقابله با کرونا، دو پیشنهاد مطرح شد؛ پیشنهاد اول در زمینه ایجاد محدودیت در مراکز استان ها و شهرهای پرجمعیت از 20 آبان ماه بود که مصوب شد و از ساعت 18 به بعد، محدودیت هایی اعمال می شود. پیشنهاد دوم هم بحث منع رفت و آمدهای درون شهری توسط خودروهای شخصی بود که مورد بحث قرار گرفت و مقرر که بررسی بیشتری در این زمینه انجام دهیم و به همین دلیل امروز بعد از ظهر ساعت 15:00 جلسه قرار گاه برگزار می شود و قرار است در این جلسه این پیشنهاد مجددا مطرح و بررسی شود. زیرا هر اقدام و محدودیتی که قرار باشد اعمال شود، باید از جنبه های مختلفی مانند تاثیرش بر کنترل بیماری، قابلیت اجرایی آن و... بررسی شده و بعد از جمع بندی نظرات، تصمیم گیری شود. بنابراین اینکه گفته شده از شبنه قرار است این محدودیت اعمال شود، به هیچ وجه فعلا مصوبه ستاد ملی کرونا را ندارد و امروز بعد از ظهر مطرح شده و بعد از تصویب نهایی به اطلاع مردم می رسد.

رییسی درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران نیز گفت: ظاهرا یکی از همکاران به گونه ای مطح کرده بودند که پیشنهادی مبنی بر تعطیلی دو هفته ای تهران ارائه شده و حتی فراتر از این گفته شده بود که ظاهرا رییس جمهور با تعطیلی دو هفته ای تهران موافقت کرده، اما استاندار اجرا نمی کند. من قاطعا می گویم که این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و این پیشنهاد هم مانند سایر پیشنهادهایی است که مطرح شده است.

وی ادامه داد: در ستاد ملی که با ریاست رییس جمهور برگزار می شود، اگر از سوی کمیته ها پیشنهادی داده شود، مطرح می شود و اجماعی درباره نظرات اجرا شده و سپس تصمیم گیری می شود. اگر ستاد ملی تصمیمی را اتخاذ کرده و ابلاغ شود، قطعا لازم الاجراست و کسی نمی تواند آن را اجرا نکند. بنابراین این خبر دچار اشکال است. در ستاد ملی اگر پیشنهادی شود، بررسی شده و آقای رییس جمهور هم مانند سایر اعضای ستاد نظر می هند و اگر پیشنهادی مصوب شود، کسی نمی تواند آن را اجرا نکند.

رییسی گفت: پیشنهادات مختلفی از استان های مختلف آمده و مورد بررسی و بحث کارشناسی قرار گرفته، در ستاد مطرح و تصمیم گیری می شود. اینکه تصمیم گیری در این زمینه شده و کسی مخالفت کرده، به هیچ وجه صحت ندارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1294

به "تکذیب موافقت رییس جمهور با تعطیلی 2 هفته ای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب موافقت رییس جمهور با تعطیلی 2 هفته ای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید