تداوم عملیات بازسازی های مستمر سی وسه پل اصفهان

به گزارش تور استانبول، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از بازسازی مداوم پل های تاریخی اصفهان به ویژه پل تاریخی سی وسه پل در طول سال اطلاع داد.

تداوم عملیات بازسازی های مستمر سی وسه پل اصفهان

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، فریدون اله کمک امروز 21 فروردین ماه با اعلام این مطلب گفت: بناهای تاریخی در پهنه استان از منظر برنامه ریزی بازسازیی به سه بخش تقسیم می شوند شامل بناهایی که در اختیار این اداره کل هستند و عمدتا جزو نفایس ملی به شمار می فرایند، بناهای ارزشمند دیگری همچون پل های تاریخی که در اختیار این اداره کل نیستند، ولی به ثبت ملی رسیده اند و بناهایی که در اختیار مالکان حقیقی و حقوقی است و به ثبت ملی رسیده اند.

او اضافه کرد: در محدوده شهر اصفهان پنج پل تاریخی به ترتیب از جهت ورود زاینده رود به داخل شهر از محور غرب به شرق شامل پل های مارنان، سی وسه پل، پل جوئی، پل خواجو و پل شهرستان قرار گرفته است که همه ساله علی رغم این که این پل ها در اختیار مستقیم این اداره کل نیستند، با توجه به تشکیل حوزه پایش پل های تاریخی در اداره کل مورد آنالیز، پایش و بازسازی واقع می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان ادامه داد: پل تاریخی سی وسه پل به عنوان یکی از بزرگ ترین پل های تاریخی ایران، هم اکنون در محور مرکزی شهر اصفهان واقع شده و ضمن اتصال محور اصلی بلوار بزرگ چهارباغ، محور اتصال میدان مرکزی شهر اصفهان از شمال به محور جنوب شهر نیز به شمار می رود، لذا با توجه به این که قریب به سه دهه است که تردد خودرو از روی این پل تاریخی حذف شده، هم اکنون محل تردد هزاران رهگذری است که از روی آن عبور و با توجه به دو طبقه بودن پل بر روی آن و یا پیرامون پل توقف نموده و کمی استراحت می نمایند.

بیشتر بخوانید:

اله کمک گفت: با توجه به خشکسالی های متعدد و خشک شدن زاینده رود متاسفانه آسیب های انسانی به این پل بزرگ تاریخی با طول 299متر بسیار بیشتر از فرسایش اقلیمی است، لذا همه ساله این پل تاریخی به صورت مداوم بازسازی می گردد، به نحوی که در ماه های بهمن و اسفند سال گذشته و حتی نوروز سال جاری طی دو مرحله آسیب های انسانی وارده به این پل توسط گروه امانی اداره کل به طور کامل بازسازی شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1539

به "تداوم عملیات بازسازی های مستمر سی وسه پل اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم عملیات بازسازی های مستمر سی وسه پل اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید