بشار اسد: تروریسم محصول غربی و نه اسلامی است

به گزارش تور استانبول، رئیس جمهور سوریه بیان کرد که پدیده تروریسم در نتیجه شکاف های موجود در جامعه ظهور می نماید و این غرب است که از این شکاف ها بهره می برد.

بشار اسد: تروریسم محصول غربی و نه اسلامی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سانا، بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیشب در سخنانی در نشست دوره ای وزارت اوقاف این کشورگفت که اصل تفکر دین است و آنچه قدرت جوامع در مقابله با طوفان های ویرانگر را معین می نماید، عوامل ثبات و ایمن سازی این جوامع در برابر نفوذ فکری است.

وی تأکید کرد که مسایل امنیتی و معیشتی با رفع کردن مسائل و از بین بردن دلایل و اسباب آن، این مسایل نیز رو به زوال می رود و حل می گردد، اما مسایل فکری، جزو مسایل مزمن و صعب العلاج است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

اسد اضافه نمود: اصل تفکر دین است، زیرا دین در تمامی مراحل زندگی تاثیر گذار است از این رو کافیست که این تفکر از بین برود تا در نهایت جوامع از بین بروند و به جای اینکه دین ابزاری برای پیشرفت این جوامع باشد، تبدیل به یک ابزاری برای نابودی آن تبدیل شده است.

رئیس جمهور سوریه در ادامه سخنان خود، اوضاع کنونی دنیا را به اقیانوسی متلاطم تشبیه کرد که امواج آن از هر طرف ضربه وارد می نماید، به امنیت دنیای به وسیله تروریسم، به اقتصاد دنیای به وسیله محاصره و گرسنگی و به تفکر نیز به وسیله گمراهی مردم.

رئیس جمهور سوریه اضافه نمود: تروریسم یک محصول اسلامی نیست، بلکه نتیجه شکاف های موجود در جامعه است و جامعه غربی که تروریسم را در منطقه گسترش می دهد، از این شکاف ها بهره می برد.

بشار اسد گفت: غربی ها تفکرات وهابی را در ازای دلارهای نفتی در منطقه رواج داده اند؛ اما مسئولیت آن را به گردن مسلمانان می اندازند.

وی همچنین به توهین های اخیر علیه اسلام و ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) در فرانسه اشاره نمود و گفت: فرانسه سال آینده انتخابات را پیش روی خود دارد و می خواهد توجه هواداران اسلام هراسی را به خود جلب کند.

رئیس جمهور سوریه گفت که ترکیه نیز مانند فرانسه انتخابات را پیش روی دارد. اردوغان محبوبیت خود را از دست داده و هیچ دروغی برای متقاعد کردن مردم خود نداشته است، بنابراین تصمیم گرفت تا خود را حامی اسلام نشان دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1381

به "بشار اسد: تروریسم محصول غربی و نه اسلامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار اسد: تروریسم محصول غربی و نه اسلامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید