برای تغییر نام وصول کننده چک چه باید کرد؟

یک وکیل پایه دادگستری درباره چگونگی تغییر نام وصول کننده و دارنده چک توضیحاتی داد.

برای تغییر نام وصول کننده چک چه باید کرد؟

به گزارش خبرنگار ، گاهی اوقات پیش می آید که بخواهیم نام فردی که در چک ذکر شده است را تغییر دهیم و چک جدیدی را در وجه فردی دیگر بنویسیم.

انجام این کار نیازمند بعضی نکات قانونی است و باید با توجه به دستورالعمل هایی که در قانون ذکر شده اند نام فردی که روی چک نوشته شده است را تغییر داد.

: ادعای ورشکستگی برای فرار از پرداخت قرض چه تبعاتی دارد؟

محمد امین حسین آبادی وکیل پایه یک دادگستری در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به تغییر نام فردی که روی چک نوشته شده است، اظهار کرد: پیش از هر چیزی باید به این نکته توجه داشت که چک در وجه حامل نوشته شده یا در وجه شخص صادر شده است.

او توضیح داد: اگر فرد صادر نماینده چک به دنبال تغییر نام روی چک خود باشد باید پشت نویسی چک را به درستی انجام دهد، اما معمولا بانک ها این چک را قبول نمی نمایند.

ظهر نویسی چه زمانی انجام می گردد؟

این وکیل پایه یک دادگستری با بیان اینکه خط خوردگی روی چک سبب بلا اثر شدن آن می گردد، گفت: به دلیل آنکه نمی توان روی چک خط خوردگی وجود داشته باشد پس حتما باید توجه داشت که نام فرد جدید حداقل حتما پشت چک ظهر نویسی گردد.

حسین آبادی با اشاره به حضور شخص اولی که نام آن روی چک نوشته شده است، اضافه نمود: اگر شخص اول حاضر باشد باید پشت چک را امضا نموده و سپس چک را به شخص دوم تحویل دهد.

او اضافه نمود: اصولا برای انجام این کار باید فرد اول حاضر باشد و هم او و هم صادر نماینده پشت چک را امضا نمایند و سپس چک به شخص دوم تحویل داده گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 2 آذر 1398 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 460

به "برای تغییر نام وصول کننده چک چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تغییر نام وصول کننده چک چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید