بازارگردی در قطر ، سوق واقف ؛ بازاری از عجایب فرهنگ

به گزارش تور استانبول، سوق واقف، بازار قدیمی دوحه یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری قطر است.

بازارگردی در قطر ، سوق واقف ؛ بازاری از عجایب فرهنگ

تور استانبول: بازارگردی یکی از شاخه های جذاب گردشگری است. بخشی از بازارگردی مربوط به مراکز خرید لوکس و فرصت تماشا و انتخاب برند های مطرح دنیاست. چرخش اقتصادی گردشگری همیشه یکی از محرک های بازارهای داخلی بوده و کشورهای مختلف سعی در کشاندن گردشگران به بازار محصولات خود دارند. اما همه این ها مربوط به گردشگرانی است که وقت و البته مهمتر از آن پول برای خرید دارند.

اما بازار به معنای قدیمی آن که شامل بازارهای قدیمی و محلی می گردد یکی از جاذبه های خاص شهرها و کشورهای مختلف است. اکثر گردشگران برای تماشای تنوع های فرهنگی و آداب داد و ستد و بسیاری از رسوم مختلف به بازارهای قدیمی می روند و ساعت ها وقت خود را در بازارها می گذرانند.

بازارهای قدیمی عموما شامل بخشی از میراث فرهنگی کشورهاست که در وهله اول در معماری بازار متجلی شده و پس از آن در هر مغازه و داخل هر حجره ای می توان بخشی از فرهنگ یک جامعه را لمس کرد.

شهر دوحه قطر بازارهای لوکس و مجتمع های تجاری بزرگی برای دسته نخست گردشگران دارد تا میان برندها و کالاهای مختلف گم شوند اما اگر جزو دسته دوم گردشگران هستید و به دنبال یک بازار خاص و قدیمی در دوحه می شد، سوق واقف با قدمت نزدیک به 100 سال مقصد مناسبی برای یک بازار گردی پر و پیمان است.

بازار سوق واقف از حدود یک قرن پیش محل داد و ستد بازرگانان قطر و بازرگانان کشورهای دیگر بوده است. بازاری که آرام آرام شکل سنتی خود را حفظ نموده و با وجود تخریب ها طی یک دوره بازسازی قرار گرفته تا همچنان یک بازار خاص قدیمی در دل دوحه مدرن باشد. در جریان بازسازی های این بازار بخشی از سازه ها مرمت و بخشی تخریب شدند تا سوق واقف هویت تاریخی خود را حفظ کند.

این بازار شکل هندسی تو در تویی دارد و گردشگران می توانند ساعت ها در خیابان ها و کوچه هایی که اکثر بناهای آن یک طبقه است گم شوند. بخش خوراکی ها و ادویه جات از جذاب ترین بخش های این بازار است که در کنار حواس بینایی، حواس بویایی و چشایی را نیز به خود مشغول می نماید.

این بازار همچنین مخزنی برای فرهنگ های خاص قطر و کشورهای اطراف است. در کوچه های تو در توی بازار می توانید تاجرانی ایرانی را پیدا کنید که بعضی از آنها سال ها قبل به قطر رفته و در بازار سوق واقف مشغول کار هستند.

این بازار همچنین محل مناسبی برای خرید سوغاتی از قطر است. در کنار بازار سوق واقف امکانات رفاهی و مجموعه رستوران های متنوعی برای گردشگران وجود دارد که می توانند بخشی از فرهنگ غذایی این کشور را در آن ها تجربه نمایند.

چطور به سوق واقف برویم

سوق واقف در مرکز شهر دوحه و بین خیابان های مشریب و الریان واقع شده است. از شهرهای مختلف ایران می توان با پرواز مستقیم به قطر سفر کرد.

منبع: چمدان
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 317

به "بازارگردی در قطر ، سوق واقف ؛ بازاری از عجایب فرهنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازارگردی در قطر ، سوق واقف ؛ بازاری از عجایب فرهنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید