اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور

به گزارش تور استانبول، جنگل عمودی در چین

چین کشور شگفتی هاست، این موضوع را پیشرفت این کشور در همه زمینه ها نسبت به چند سال قبل نشان می دهد و اینطور یه نظر می رسد که در چین هیچ چیز غیر ممکن نیست! جنگل عمودی در آسیا یکی دیگر از ان شگفنی هایی بود که یک بار دیگر این موضوع را ثابت کرد. برای اولین بار در قاره آسیا و در کشور چین جنگلی عمودی ساخته شده است که 3000 گیاه در آن وجود دارد و می تواند روزانه، گاز دی اکسید کربن (CO2) را به 132 پوند اکسیژن تبدیل کند. در ادامه همراه خبرنگاران باشید تا از این جنگل های منحصر بفرد عمودی بیشتر بدانید:

اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور

یک ایده بسیار جالب که در شهر نانجینگ چین (Nanjing) عملی شده است، جنگل های عمودی است که می تواند روزانه حدود 60 کیلوگرم اکسیژن تولید کند و به پاک تر شدن هوای شهر کمک کند. مزیت دیگر این جنگل ها، کم جا بودن آن است که باعث می شود برای فضای شهری بسیار مناسب باشد. به این جنگل های عمودی، برج های نانجینگ گفته می شود و همینکه در سال 2018 ساخت آنها به سرانجام برسد، به عنوان اولین جنگل های عمودی آسیا شناخته می شوند.

آرشیتکت و معمار ایتالیایی Stefano Boeri این جنگل ها را طراحی کرده است و طول هر کدام از این جنگل های عمودی حدود 656 فوت می شود. سعی شده تا در هر کدام از این جنگل های عمودی، حدود 1000 درخت و 2300 گیاه که از 23 گونه مختلف هستند، کاشته شود. البته این برج ها به جز کمک به داشتن هوای پاک تر، کاربری دیگری هم دارند مثلا بلندترین برج، یک موزه، چند اداره و یک مدرسه سبز دارد در حالیکه برج کوچکتر دارای یک استخر سقفی در آخرین طبقه است و 247 اتاق دارد.به نظر می رسد در این جهان شلوغ و آلوده، این طراح های سبز، ریه های واقعی شهرها هستند.

جنگل عمودی در چین که 1000 درخت و 2300 گیاه خواهد داشت

23 گونه مختلف درخت و گیاه در این برج ها قرار است تولید روزانه 60 کیلوگرم اکسیژن تولید کنند

برجی که از طریق آرشیتکت ایتالیایی Stefano Boeri طراحی شده است و در سال 2018 به اتمام می رسد

برج های مشابه و در واقع جنگل های مشابه از طریق این معمار ماهر قرار است برای کشور سوییس هم طراحی شود

جنگل های عمودی میلان را در تصویر زیر می توانید ببینید

بالکن اتاق های این برج ها، منظره خیره کننده ای به برج های سبزی دارند که با هدف کمک به محیط زیست ساخته شده اند. قبلا هم در مقیاس خیلی کوچک تر، در کشور سنگاپور، باغچه های عمودی کوچکی ساخته شده بود که علاوه بر زیبایی و خاص بودن، جلوه خاصی به منطقه ها آن داده بودند. البته این ها اولین جنگل های عمودی ای نیستند که Stefano Boeri طراحی کرده است. در حال حاضر دو جنگل مشابه دیگر در شهر میلان در ایتالیا طراحی و ساخته است و قرار است تا این پروژه را در سوییس هم اجرایی کند.

منبع: الی گشت
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1993

به "اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید