از بین بردن موهای زائد پشت لب با راهکارهای موقت و دائمی

به گزارش تور استانبول، از بین بردن موهای زائد پست لب تاثیر بسیاری در زیبایی دارد، از این رو همیشه خانم ها به دنبال راهی برای برطرف این موها هستند. برای این منظور راهکارهای بسیاری از وکس های دست ساز خانگی تا لیزر وجود دارد.

از بین بردن موهای زائد پشت لب با راهکارهای موقت و دائمی

سرویس آرایش و زیبایی - برطرف موهای زائد یکی از دغدغه های همیشگی خانم هاست. از بین بردن این موها به ویژه موهای زائد پشت لب تاثیر بسیاری بر زیبایی دارد. از این رو همیشه باید با راهکارهایی کارآمد با این موها مبارزه کنیم. اگر شما هم به دنبال راهکاری برای از بین بردن موهای زائد پشت لب خود هستید، با ما همراه باشید. در این مقاله به معرفی انواع روش های برطرف موی زائد پشت لب از جمله لیزر، استفاده از وکس و کرم های موبر می پردازیم. به علاوه روش های گیاهی و کارآمدی را نیز برای این منظور معرفی می کنیم.

در صورتی که روش خاصی برای از بین بردن موهای زائد پشت لب مدنظر شماست، با انتخاب عناوینی که در فهرست موضوعی زیر ارائه شده اند، به بخش دلخواه خود برسید.

 • راهکارهای از بین بردن موهای زائد
 • روش های طبیعی و خانگی از بین بردن موهای رائد

راهکارهای از بین بردن موهای زائد

1. تراشیدن یا شیو کردن

سریع ترین و آسان ترین روش برای از بین بردن موهای پشت لب استفاده از تیغ (شیو کردن) است. به طورکلی دو نوع تیغ اصلاح وجود دارد تیغ های مستقیم که در آرایشگاه ها استفاده می شوند ودیگری تیغ های چند لبه که معروف ترین برند فراوری کننده آن ژیلت است. توجه داشته باشید که استفاده از تیغ های مستقیم احتیاج به مهارت دارد، بنابراین برای استفاده در منزل توصیه نمی شوند، زیرا ممکن است پوست خود را زخم کنید.

روی پوست تمیز به مقدار لازم کف یا کرم اصلاح بزنید. سپس تیغ را خلاف رویش موها روی پوست جرکت دهید. سپس با آب سرد محل را بشویید. این روش موقتی است و بعد از یک تا 2 روز دوباره موهای پشت لب ظاهر می شوند.

باور اشتباهی که در بین عموم وجود دارد این است که تراشیدن موی زائد باعث پرپشت شدن و ضخیم شدن موها می گردد، اما این باور درست نیست. هنگام اصلاح با تیغ موها به صورت مورب قطع می شوند، از این رو پس از رشد تیزتر و براق تر خواهند بود. به همین دلیل تصور می کنید که حجم موها زیاد شده است.

2. کرم های موبر

کرم های موبر نتیجه طولانی تری را نسبت به شیو کردن به شما می دهند و اثر آنها برای حدود 5 روز باقی می ماند. به علاوه استفاده از آنها برای برطرف موهای زائد درد ندارد. این کرم ها حاوی سدیم، تیتانیوم دی اکسید و باریوم سولفید است که باعث شکسته شدن ساختار پروتئین موجود در مو می گردد. در نتیجه مو به راحتی از سطح پوست جدا خواهد شد.

برای استفاده از کرم موبر مقداری از آن را با استفاده از یک کاردک کوچک روی پوست پشت لب قرار دهید. کرم را بعد از 6 دقیقه با از روی پوست بردارید و محل را با آب سرد بشویید.

هنگام استفاده از کرم موبر برای اولین بار باید ابتدا مقداری از آن را روی قسمت کوچکی از پوست بازو بهره ببرید. اگر پس از 12 نشانه ای از حساسیت پوستی مانند جوش، التهاب، قرمز شدن و غیره مشاهده نکردید، می توانید از این روش برای از بین بردن موهای زائد پشت لب نیز بهره ببرید.

3. لیزر موهای زائد

یکی از اصلی ترین روش های برطرف موی زائد پشت لب، لیزر است. این روش به صورت دائمی شما را از شر موهای زائد خلاص می نماید، زیرا فولیکول های مو سوزانده می شوند، بنابراین موها هرگز رشد نخواهند کرد. لیزر موی زائد را باید یکبار در ماه به مدت 5 الی 8 ماه انجام انجام دهید تا نتیجه قطعی حاصل گردد. البته این روش با مقداری درد همراه است، از این رو قبل از آغاز از پمادهای بی حسی استفاده می گردد تا درد کمتری را حس کنید.

برای بهره مندی این روش باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با استفاده از دستگاه های لیزر موی زائد مانند دایود، الکس و... این کار را انجام دهد.

ناگفته هایی از لیزر پوست صورت و حذف موهای زائد

4. اصلاح با بند

اگرچه این روش دائمی نیست، اما به دلیل اینکه مو را از ریشه میکند تاثیر طولانی تری نسبت به روش هایی مانند شیو کردن و استفاده از کرم موبر دارد.

برای اصلاح با بند ابتدا محل مورد نظر را تمیز و خشک کنید. سپس به پوست و بند اصلاح کمی الکل سفید کمی بزنید.این کار مانع از جوش زدن پوست پس از اصلاح خواهد شد. دو سر نخ را به هم گره بزنید. سپس با انگشتان شست و اشاره هر دو دست با نخ یک مستطیل درست کنید. به آرامی نخ را بپیچانید تا شکلی مانند پروانه ایجاد گردد. با باز کردن انگشتان یک دست و بستن دست دیگر، نخ ها روی پیچش خود حرکت میکنند و اگر موی زائد را در بین این جهت حرکت نخ قرار دهید، از ریشه کنده می شوند. البته توجه داشته باشید که این حرکت را باید خلاف جهت رویش مو انجام دهید.

5. وکس مومی

برای انجام این روش به وسایل زیر احتیاج دارید:

 • موم مخصوص صورت
 • دستگاه موم گرم کن
 • کاردک

ابتدا به اندازه مورد احتیاج موم در دستگاه بگذارید تا ذوب گردد. هنگامی که به اندازه کافی گرم شد با کاردک مقداری از آن را روی پوست پشت پخش کنید. چند دقیقه صبر نمایید تا وکس کاملا دمای خود را از دست بدهد و سفت گردد. سپس با یک دست گوشه موم را بگیرید و به طور سریع بر خلاف جهت رویش موها آن را از روی پوست بکنید.

عوارض وکس صورت و راه های پیشگیری از آن

روش های طبیعی و خانگی از بین بردن موهای رائد

1. ماسک زردچوبه

برای این منظور به مواد اولیه زیر احتیاج است:

 • دو قاشق غذاخوری زردچوبه
 • شیر یا گلاب به میزان لازم

زردچوبه را با مقدار کافی شیر یا گلاب در ظرف مخلوط کنید تا خمیر نرم و یک دستی حاصل گردد. خمیر را به پشت لب بزنید و 20 دقیقه صبر کنید تا خشک گردد. سپس با دست مرطوب خمیر خشک شده را بر خلاف جهت رویش موها بکنید تا موهای زائد با مخلوط زردچوبه و شیر از روی پوست برداشته شوند. سپس محل را با آب سرد بشویید. در صورت زرد شدن پوست می توانید مقداری شیر به پوست بزنید تا رنگ آن به حالت اول برگردانید.

2. سفیده تخم مرغ

مواد لازم برای این روش از بین بردن موهای زائد پشت لب عبارت است از:

 • یک عدد سفیده تخم مرغ
 • نصف قاشق چای خوری آرد ذرت
 • یک قاشق غذاخوری شکر

تمام مواد را بایکدیگر مخلوط کنید. مواد را بهم بزنید تا پف کند و نرم و یکنواخت گردد. سپس مخلوط به دست آمده را روی محل مورد نظر بزنید و 20 دقیقه صبر کنید تا خشک گردد. بر خلاف رویش مو مخلوط سفیده تخم مرغ را بکنید و محل را با آب سرد بشویید.

3. شکر مذاب

یکی از بهترین و موثر ترین روش های طبیعی از بین بردن موی زائد پشت لب استفاده از شکر مذاب است. در گذشته خانم ها از این روش به جای وکس استفاده می کردند.

مواد لازم برای این روش به توضیح زیر است:

 • یک فنجان آب
 • دوفنجان شکر
 • دوقاشق غذاخوری آب لیمو

تمام مواد را در قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید سپس حرارت را کم کنید. چند دقیقه صبر نمایید تا همه مواد با یکدیگر کاملا مخلوط شوند. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید. هنگامی که دمای مایع ولرم گردد و پوست را نسوزاند، با یک کاردک مقداری از آن را به پشت لب بمالید. سپس تکه ای پارچه یا پد مخصوص اپیلاسیون روی آن قرار دهید و کاملا آن را روی شکر مذاب بچسبانید. بعد از چند لحظه با یک حرکت سریع پارچه را خلاف جهت رویش مو بکشید تا موها کنده شوند.

سخن آخر...

اکنون می دانید که چگونه با موهای زائد پشت لب مبارزه کنید. وجود مقداری موی زائد کاملا طبیعی محسوب می گردد، اما در صورتی که موهای زائد بیشتر از مقدار عادی است و روش های فوق نتیجه مطلوبی برای شما نداشت باید به پزشک مراجعه کنید. در چنین حالتی احتمال ابتلا به اختلالات هورمونی وجود دارد. در این رابطه توصیه می کنیم مطلب اختلال هورمونی در زنان را مطالعه کنید. شما برای از بین بردن موهای زائد پشت لب چه شیوه ای را پیشنهاد می کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر همراهان خبرنگاران در بخش به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 30 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 234

به "از بین بردن موهای زائد پشت لب با راهکارهای موقت و دائمی" امتیاز دهید

2 کاربر به "از بین بردن موهای زائد پشت لب با راهکارهای موقت و دائمی" امتیاز داده اند | 1.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بین بردن موهای زائد پشت لب با راهکارهای موقت و دائمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید