ادعای اعطای 400 ویزای شنگن به شهروندان ایرانی در سفارت چک در تهران ، نقش اتاق بازرگانی و سفر دریافت کنندگان شنگن به آلمان

به گزارش تور استانبول، مدیرعامل یک سازمان پژوهشی غیردولتی که مرکز آن در پراگ است در توییتی مدعی صدور حدود 400 ویزای شنگن برای ایرانی ها در سفارت این کشور در تهران شده است.

ادعای اعطای 400 ویزای شنگن به شهروندان ایرانی در سفارت چک در تهران ، نقش اتاق بازرگانی و سفر دریافت کنندگان شنگن به آلمان

تور استانبول: جیکوب جاندا مدعی شده است که این افراد دستچین شده بودند و چنین کاری باعث فراخوانده شدن سفیر چک از ایران شده است.

رسانه های جمهوری چک هم از اعطای ویزای شنگن به ده ها تبعه ایران در سفارت این کشور در تهران و فراخوانده شدن اسواتوپلوک چومبا، سفیر وقت جمهوری چک خبر داده اند.

نشریه دنیک ان چاپ پراگ مدعی شده است که اسواتوپلوک چومبا سفیر وقت چک در تهران با اعطای ویزای شنگن به 400 تبعه ایران خارج از روال اداری و قانونی مرسوم موافقت کرده است.

این نشریه در ادامه با طرح این ادعا که در پی اطلاع اداره بازرسی وزارت خارجه جمهوری چک، چومبا از تهران فراخوانده شده و به کارش به عنوان سفیر در تهران پایان داده شده نوشته است: ماموران اداره بازرسی وزارت خارجه چک چند ماه پیش به تهران سفر کرده اند.

این ادعاها در حالی مطرح شده است که سفیر سابق چک در گفت وگو با یک نشریه چک اعلام کرده که پس از سه سال کار در تهران دوره ماموریتش به پایان رسیده است.

نشریه دنیک ان چاپ پراگ همچنین ادعا کرده است که چومبا سفیر سابق چک با توصیه اتاق بازرگانی چک و اسلواکی و ایران و بر اساس فهرستی که از این اداره گرفته ویزاهای شنگن را صادر کرده است.

یان کاوان وزیر خارجه سابق چک که ریاست این اتاق بازرگانی را بر عهده دارد در گفت وگو با رسانه ها این اتهام را رد کرده و حتی اشاره کرده است که احتمال شکایت این اتاق بازرگانی از وزارت خارجه چک وجود دارد.

در گزارش دیگری نیز ادعا شده است که از 400 دریافت کننده ایرانی ویزای شنگن، اغلب آنها با این ویزا به آلمان سفر کرده اند.

منبع: چمدان
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 248

به "ادعای اعطای 400 ویزای شنگن به شهروندان ایرانی در سفارت چک در تهران ، نقش اتاق بازرگانی و سفر دریافت کنندگان شنگن به آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای اعطای 400 ویزای شنگن به شهروندان ایرانی در سفارت چک در تهران ، نقش اتاق بازرگانی و سفر دریافت کنندگان شنگن به آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید