اجرای اولین برنامه عملیاتی تحویل محموله با کامیون های خودران در تگزاس

به گزارش تور استانبول، یک استارتاپ فعال در حوزه فراوری کامیون های خودران میخواهد به زودی اولیه برنامه تجاری تحویل محموله در تگزاس شروع کند.

اجرای اولین برنامه عملیاتی تحویل محموله با کامیون های خودران در تگزاس

به گزارش تور استانبول و به نقل از تک کرانچ، استارتاپ کودیاک رباتیکز(Kodiak Robotics) که در حوزه فراوری کامیون های خودران فعال است، میخواهد نخستین حمل و نقل تجاری را با یاری این کامیون ها در تگزاس شروع کند. کودیاک، تجهیزات جدیدی را به تگزاس شمالی وارد خواهد نمود تا طی آزمایش در این ایالت، از عملیات حمل و نقل پشتیبانی کند.

در خصوص این آزمایش، پیش بینی هایی نیز وجود دارند. در کامیون های کودیاک، یک راننده انسان و یک مهندس ایمنی نیز حضور خواهد داشت. تعداد کسانی که قرار است در این آزمایش حضور داشته باشند، نامشخص است و شرکت هنوز هیچ جزئیاتی در خصوص هویت حاضران و نوع بارهایی که قرار است منتقل شوند، ارائه نداده است.

کودیاک، هشت کامیون خودران را در ناوگان خود دارد اما میخواهد تعداد آنها را به سرعت افزایش دهد. این آزمایش برای شرکت تازه کاری مانند کودیاک، حاصل استعداد و تجربه کاری دان برنت(Don Burnette) و پاز اشل(Paz Eshel)، بنیانگذاران آن به شمار می رود.

برنت، مدیرعامل کودیاک، در پروژه فناوری خودران گوگل شرکت داشته و پس از آن نیز برای مدتی با اوبر همکاری نموده است. برنت در آوریل سال 2018، اوبر را ترک کرد تا کودیاک را با همکاری اشل راه اندازی کند. کودیاک در سال 2018 بیان کرد که پیروز شده 40 میلیون دلار در مرحله نخست جذب سرمایه به دست آورد.

توماس بامونت(Thomas Bamonte)، مدیر ارشد برنامه وسایل نقلیه خودران در تگزاس شمالی گفت: ابداع یک راهبرد جامع برای حمل و نقل ایمن و قابل اطمینان انسان و بار، برای منطقه ای که در هر دهه بیش از یک میلیون نفر به ساکنان آن افزوده می گردد، موضوعی مهمی به شمار می رود.

پیش از این نیز شرکت های سازنده فناوری حمل و نقل خودران برای کامیون ها از جمله امبارک(Embark) و استاراسکای رباتیکز (Starsky Robotics)، آزمایش هایی را در جاده های تگزاس انجام داده بودند.

کودیاک، جدیدترین شرکت فعال در حوزه فراوری وسایل نقلیه خودران است که میخواهد فناوری خود را در تگزاس آزمایش کند. این ایالت، به قطبی برای استارتاپ های فعال در این حوزه به خصوص استارتاپ هایی که در حوزه فراوری کامیون های خودران فعالیت دارند، تبدیل شده است. دلیل این موضوع، شاید وجود محیط نظارتی محبت آمیز و موقعیت مناسب حمل و نقل در این ایالت باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 247

به "اجرای اولین برنامه عملیاتی تحویل محموله با کامیون های خودران در تگزاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای اولین برنامه عملیاتی تحویل محموله با کامیون های خودران در تگزاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید