200 میلیارد تومان کمک به ورزشگاه آزادی کجا رفت؟، وعده دولت پوچ شد

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران، با وجود گذشت بیش از نیم قرن از ساخت و افتتاح مجموعه ورزشی آزادی و ساخت و سازهای ورزشی گسترده طی این مدت، آزادی کماکان نگین اماکن ورزشی کشور است طوری که همچنان از آن با عنوان ورزشگاه ملی یاد می شود.

200 میلیارد تومان کمک به ورزشگاه آزادی کجا رفت؟، وعده دولت پوچ شد

این در حالی است که قدمت 50 ساله همراه با برگزاری متوالی رویدادها و میزبانی ها در مجموعه ورزشی آزادی این مجموعه را با فرسودگی تهدید آمیزی روبرو کرده است طوری که بارها نسبت به آن و نیاز اساسی برای بازسازی و بهسازی هشدار داده شده است.

همین موضوع یعنی محبوبیت و تاثیرگذاری در کنار فرسودگی مجموعه ورزشی آزادی باعث شده تا مسئولان به ویژه در شرایط خاص از آن برای خودی نشان دادن استفاده کنند و وعده وعیدهایی را مطرح کنند که به واقع هیچ برنامه مدون و مشخصی برای آن ندارند.

آخرین وعده ای که در رابطه با مجموعه ورزشی آزادی عنوان شد در دولت دوازدهم و از طریق محمدباقر نوبخت رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه مطرح شد، وی در جریان بازدیدی که خردادماه گذشته از اردوی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی داشت، اختصاص بودجه 200 میلیارد تومانی برای مجموعه ورزشی آزادی و بازسازی و بهسازی آن را وعده داد.

قرار داشتن در ماه های پایانی دولت دوازدهم و همچنین در پیش بودن بازی های المپیک و تب و تاب ورزش کشور برای این رویداد، کمک مالی دولت به ورزشگاه آزادی را خیلی بر سر زبان ها انداخت در حالی که وعده مطرح شده برای آن در عمل پوچ و تو خالی بود چرا که تا به امروز و بعد از گذشت 5 ماه، نه تنها عملی نشده بلکه هیچ سندی از صحت و ثبت آن هم موجود نیست.

این موضوع و اینکه تکلیف200 میلیارد تومان وعده داده شده برای مجموعه ورزشی آزادی چه شد؟، پیش از این در مصاحبهی خبرنگاران با قدرت الله سیف مدیر وقت مجموعه ورزشی آزادی پیگیری شده بود. وی تاکید داشت که این بودجه تخصیص داده نشده اما قاعدتاً باید محفوظ بماند این در حالی است که احمد مددی سرپرست تازه مجموعه ورزشی آزادی خلاف این ادعا را داد.

مددی در مصاحبه با خبرنگاران و در واکنش به پایان کمک 200 میلیارد تومانی به آزادی گفت: یکی از مواردی که در بدو ورودم به ورزشگاه آزادی پیگیر آن بودم، همین مسئله بود. مکاتبات لازم در این زمینه با سازمان برنامه و بودجه انجام شد و حتی شخصاً پیگیر آن بودم اما همه پیگیری ها به این منجر شد که هیچ بودجه ای برای ورزشگاه آزادی و بازسازی و بهسازی و مقاوم سازی آن تخصیص داده نشده است.

سرپرست مجموعه ورزشی آزادی تاکید کرد: این در حالی است که ورزشگاه آزادی به عنوان یک ورزشگاه ملی با مسائل عدیده ای روبرو است که رسیدگی به آنها نیازمند تخصیص اعتبار لازم است اما متاسفانه دولت دوازدهم در تخصیص بودجه ای که خود وعده آن را داده بود، خلف وعده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1899

به "200 میلیارد تومان کمک به ورزشگاه آزادی کجا رفت؟، وعده دولت پوچ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200 میلیارد تومان کمک به ورزشگاه آزادی کجا رفت؟، وعده دولت پوچ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید