یک گام به چاپ بافت های زیستی نزدیک تر شدیم

به گزارش تور استانبول به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی محمد سلطانی گفت: برای توسعه حوزه چاپگرهای زیستی سه بعدی برنامه های مهمی در این مرکز در حال اجرا است و تیم های توانمندی نیز کسب و کارهایی را راه اندازی نموده اند. البته شرکت های فناور با ظرفیت بالا در حوزه ساخت چاپگرهای زیستی در کشور فعال هستند که از دو سال پیش نخستین گام ها برای تسریع در شکل گیری زنجیره ارزش کسب و کار در این حوزه برداشته شد.

یک گام به چاپ بافت های زیستی نزدیک تر شدیم

رئیس مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: در گذشته مشکلاتی همچون عدم آگاهی متخصصان حوزه مهندسی بافت و نبود این چاپگرها توسعه آن را با مشکل روبرو نموده بود. با برنامه های مختلف تصمیم به حرکت در جهت گسترش این حوزه در کشور گرفتیم. بنابراین در سال 97 رویدادی برگزار گردید تا موانع زیرساختی چاپ بافت های زیستی برطرف گردد. در حال حاضر نیز توسط دو شرکت دانش بنیان محصولاتی وارد بازار شده است که با این محصولات مراکز نحقیقاتی و علمی نیز نجهیز شده اند. پس حرکت برای توسعه این حوزه در کشور با اتکا به توانمندی نیروی انسانی خلاق و کارآفرین شروع شده است.

به گفته سلطانی، حال در زمانی قرار گرفته ایم که تجربه لازم در زمینه استفاده از فناوری چاپگرهای زیستی را کسب نموده ایم و تیم هایی متشکل از متخصصان حوزه های مختلف در این حوزه مشغول فعالیت هستند و باید برای توسعه چاپ بافت های مختلف همچون پوست و استخوان اقدام کنیم که این از برنامه های مهم مرکز در امسال است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 295

به "یک گام به چاپ بافت های زیستی نزدیک تر شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گام به چاپ بافت های زیستی نزدیک تر شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید