پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا در مرزهای کره شمالی ادامه دارد

به گزارش تور استانبول، به گزارش خبرنگاران به نقل از یونایتدپرس اینترنشنال، گزارش های رسانه ای نشان می دهند که هواپیماهای جاسوسی نیروی دریایی و نیروی هوایی آمریکا در روزهای اخیر چندین بار نزدیک مرزهای کره شمالی پرواز نموده اند.

پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا در مرزهای کره شمالی ادامه دارد

بر اساس اعلام این منبع، هواپیماهای E-8C نیروی هوایی و EP-3 نیروی دریایی ایالات متحده در روزهای اخیر در نزدیکی مرزهای کره شمالی پرواز کردند.

به گزارش یونایتدپرس اینترنشنال، هواپیمای جاسوسی E-8C چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته بر فراز دریای غرب ودریای زرد بین چین و شبه جزیره کره پرواز کرد. همچنین، هواپیمای EP-3 نیز 27 آوریل بر فراز شبه جزیره کره پرواز کرد.

این در حالیست که یک مقام وزارت خارجه کره شمالی یکشنبه هفته جاری اعلام نموده بود که جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده با طرح این ادعا که برنامه هسته ای پیونگ یانگ یک تهدید جدی است، مرتکب یک اشتباه عظیم شد و هشدار داد که کره شمالی تدابیر مشابهی را (علیه ایالات متحده) اتخاذ خواهد نمود.

این مقام در ادامه اضافه نمود که اظهارات اخیر رئیس جمهور ایالات متحده و بازنگری او در سیاست های کنونی و پیشین این کشور نشاندهنده قصد وی برای حفظ و تداوم سیاست خصمانه در قبال پیونگ یانگ است.

کوان جونگ گون سرپرست دپارتمان امور آمریکا در وزارت خارجه کره شمالی همچنین تأکید کرد چنین سیاست هایی از سوی آمریکا نهایتاََ به ضرر این کشور تمام می گردد.

کوان در این باره شرح داد: معین است که رئیس جمهور آمریکا روز روشن یک اشتباه عظیم مرتکب شد. اکنون که مهمترین بخش از سیاست جدید آمریکا در قبال کره شمالی آشکار شده، ما مجبور می شویم برای اقدامات متناسب علیه آمریکا دست به کار شویم. اگر آمریکا بخواهد همچنان با سیاست نخ نمای بجا مانده از ذهنیت دوران جنگ سرد به روابط با کره شمالی نگاه کند، به طور حتم در آینده نزدیک با بحران های بد و بدتری که خارج از کنترل باشند، روبرو خواهد شد.

از سوی دیگر، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید شنبه گفت که دولت بایدن یک رویکرد جدید اعمال فشار علیه کره شمالی وضع نموده که شامل دیپلماسی و نه یک معامله عظیم با رهبری این کشور می گردد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی کاخ سفید گفت: مقام های آمریکایی آنالیز چندین ماهه سیاست گذاری در قبال کره شمالی را به سرانجام رسانده اند. تکمیل فرایند خلع سلاح هسته ای کره شمالی همچنان هدف ما است؛ اما چهار رئیس جمهوری سابق آمریکا نتوانستند پیونگ یانگ را به سمت کناره گیری همیشگی از تسلیحات هسته ای سوق دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1665

به "پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا در مرزهای کره شمالی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا در مرزهای کره شمالی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید