پتروشیمی کیمیا اندیمشک کلنگ زنی شد

به گزارش تور استانبول، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پروژه پتروشیمی کیمیا اندیمشک در اوج نقص کشور در بحث سرمایه گذاری در حال انجام است و همه کوشش را انجام خواهیم داد تا سرمایه گذاری اجرا شده در این حوزه به ثمر بنشیند.

پتروشیمی کیمیا اندیمشک کلنگ زنی شد

به گزارش تور استانبول، محمد شریعتمداری امروز در مراسم کلنگ زنی پروژه پتروشیمی کیمیا اندیمشک اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه قرار بود 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام گردد تا به رشد مالی متوسط هشت درصدی برسیم و با توجه به این آمار، سالانه میزان نرخ بیکاری را 0.8 درصد کاهش دهیم. در این زمینه با توجه به اعمال فشارها، رشد مالی به میزانی که مد نظر بود محقق نشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: امروز جمعیت کشور یک جمعیت جوان است و بیش از 4 میلیون و 500 هزار نفر از جوانان در دانشگاه های کشور تحصیل می نمایند و این افراد احتیاجمند شغل و کار هستند. شریعتمداری توضیح داد: مهارت افزایی در میان جوانان کامل نیست و عمده بیکاران کشور مهارت های فنی کافی ندارند و مسولان باید مشکل مهارت جوانان را با همراهی یکدیگر حل نمایند. وی با بیان اینکه از اجرای پروژه هایی که منجر به ایجاد اشتغال جدید در کشور می گردد حمایت می کنیم، اظهار کرد: با توجه به اینکه در گذشته پرداخت وام های خود اشتغالی منجر به اشتغالی واقعی نشده است، اکنون کنترلی را اعمال خواهیم کرد تا شاهد ایجاد اشتغال واقعی در کشور باشیم.

تخصیص وام 1.5 میلیون دلاری برای مشاغل روستایی

شریعتمداری با اشاره به سهمیه وام یک و نیم میلیون دلاری که برای مشاغل روستایی در نظر گرفته شده است، گفت: 750 میلیون دلار از این وام تا کنون در کشور توزیع شده است و از شب گذشته نیز مرحله دوم تخصیص این وام ها در کشور شروع شده است تا زمینه برای ایجاد اشتغال مولد در کشور فراهم گردد. به گزارش تور استانبول، ظرفیت فراوری سالانه پتروشیمی کیمیا اندیمشک 200 هزار تن MEG و 25 هزار تن مخلوط EG و میزان گاز مورد احتیاج آن معادل 550 هزار متر مکعب در روز است. در حال حاضر برای اجرای فاز یک این پتروشیمی، 40 هزار هکتار زمین تخصیص یافته است و مقدار آب مورد احتیاج این شرکت 270 متر مکعب است که از منابع رودخانه دز تامین خواهد شد. میزان برق مورد احتیاج این پتروشیمی 16 مگاوات برآورد شده است. پیمانکار و خریدار محصول شرکت پتروشیمی کیمیا اندیمشک، شرکت ووهان چین است. مدت زمان اجرای فاز اول این طرح 48 ماه برآورد شده و با هزینه سرمایه گذاری معادل 500 میلیون دلار اجرایی خواهد شد. در زمان احداث این شرکت برای بیش از 3000 نفر اشتغال موقت ایجاد می گردد و پس از بهره برداری برای 400 نفر اشتغالزایی به وجود می آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 147

به "پتروشیمی کیمیا اندیمشک کلنگ زنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پتروشیمی کیمیا اندیمشک کلنگ زنی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید