پاسخ رئیس فدراسیون وزنه برداری به درخواست کیانوش رستمی

به گزارش تور استانبول، کیانوش رستمی به واسطه اوت کردن وزنه هایش در مسابقات جهانی، حالا در آستانه از دست دادن سهمیه المپیک است. رستمی که از مسابقات جهانی امتیازی را به دست نیاورده است، از فدراسیون وزنه برداری درخواست نموده تا زمینه حضورش در مسابقات سوئیس را فراهم کند. رستمی می خواهد با حضور در سوئیس، امتیاز 6 ماه دوم خود طبق فرمول فدراسیون جهانی را در راه کسب سهمیه المپیک به دست بیاورد.

پاسخ رئیس فدراسیون وزنه برداری به درخواست کیانوش رستمی

با این حال علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری می گوید زمان تغییر در اسامی لیست وزنه برداران مسابقات سوئیس به خاتمه رسیده و امکان حضور کیانوش رستمی در این لیست، نیست.

مرادی گفت: رئیس فدراسیون جهانی به من گفت در برنامه های بعدی رستمی را شرکت بدهید. تمام تلاشمان را کردیم و به فدراسیون جهانی هم نامه زدیم تا ورزشکارمان در مسابقات ایتالیا و سوئیس شرکت کند که پاسخ منفی دادند.

به گزارش تور استانبول، رستمی در مصاحبه ای که امروز انجام داده است، اعلام نمود شخصا با تاماش آیان رئیس فدراسیون جهانی برای حضورش در سوئیس صحبت نموده و آیان پاسخ داده است که فدراسیون ایران باید رسما نامه ای را در این ارتباط ارسال کند. رستمی از فدراسیون وزنه برداری ایران درخواست نموده است تا این نامه را به کمیته المپیک بفرستد و به وسیله کمیته بین المللی المپیک زمینه حضورش در مسابقات سوئیس فراهم گردد.

مرادی در واکنش به این درخواست گفت: حضور در مسابقات سوئیس یک مهلت زمانی داشت که حدود 10 روز از آن گذشته است. آنها نپذیرفتند و اینرا اطلاع دادند. گفتند اگر ورزشکار شما را بپذیریم باید تمام قوانین جهانی را برای کشورهای دیگر هم تغییر بدهیم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری یادآور شد: با این حال ما فردا قرار است با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک تبادل نظر کنیم و درخواستمان را به بدهیم. ضریب قبول شدن این درخواست از سوی فدراسیون جهانی بسیار بسیار ضعیف است.

به گفته مرادی، فدراسیون جهانی فقط با حضور رستمی در مسابقات پرو شرکت نموده است؛ مسابقاتی که در سطح سیلور است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 425

به "پاسخ رئیس فدراسیون وزنه برداری به درخواست کیانوش رستمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ رئیس فدراسیون وزنه برداری به درخواست کیانوش رستمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید