هوای تهران در شرایط قابل قبول

به گزارش تور استانبول، تهران (پانا) - طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کیفیت هوای مرکز صبح امروز (11 مهرماه) در شرایط قابل قبول است ولی کاهش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود می نماید.

هوای تهران در شرایط قابل قبول

براساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز (11 مهرماه) کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت ناپایداری جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است. کاهش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود می نماید.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت امروز (11 مهرماه) همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نیست.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح فردا (12 مهرماه) پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، اگر چه انتظار می رود با توجه به افزایش تردد خودروها شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد برقرار گردد. کاهش تدریجی تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه (12 مهرماه) همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 86 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 89 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1814

به "هوای تهران در شرایط قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران در شرایط قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید