نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟!

به گزارش تور استانبول، این تغییرات گذرا نبوده و در واقع تاثیر آسیب های جبران ناپذیری هستند که به باتری وارد می شوند. این آسیب ها که شامل کاهش ظرفیت باتری و اختلال در راه اندازی برخی از برنامه های موبایل است.

نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟!

برخی افراد برای شارژ کردن موبایل از شارژر های ماشینیاستفاده می کنند. در حالی که باید این روش شارژ کردن موبایل را فراموش کنیم.

اگر برای مسافرت ها و یافتن کوتاه ترین جهت از جهتیاب های آنلاین یا آفلاین استفاده می کنید پس تمام شدن شارژ موبایل در چنین شرایطی برای شما یک فاجعه است. چون معلوم نیست که ظرف چه مدتی و چگونه به مقصد می رسید. در آن لحظه بهترین راهی که به ذهن مان می رسد، استفاده از شارژر ماشین است.

شارژر های ماشینی با استفاده از کابل USB به موبایل برق می رساند و آن را شارژ می کنند. اولین باری که از شارژر های ماشینی استفاده می کنید متوجه تغییراتی که در باتری و فرایند پردازش سیستم عامل پیش می آید، می شوید. این تغییرات گذرا نبوده و در واقع تاثیر آسیب های جبران ناپذیری هستند که به باتری وارد می شوند. این آسیب ها که شامل کاهش ظرفیت باتری و اختلال در راه اندازی برخی از برنامه های موبایل است.

این آسیب ها به علت تغییر ولتاژی است که باتری ماشین بدون ایمن سازی به باتری موبایل می دهد. ولتاژی که شارژر برای شارژ کردن ایمن موبایل نیاز دارد 5V است؛ ولی ولتاژی که باتری ماشین به باتری موبایل از طریق کابل USB می رساند، بیشتر از حد مجاز بوده و با نوسانات بسیاری همراه است.

منبع: فرادید
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 1201

به "نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید