مردم اتیوپی در عرض 12 ساعت 350میلیون درخت کاشتند!

به گزارش تور استانبول، خبرنگاران: تابستان بهترین زمان برای کثیف شدن است، به خصوص اگر دلیل خوبی برای آن داشته باشید. درحالی که بیشتر مردم به باغ و باغچه هایشان پناه می برند، به گیاهان آب می دهند و از میوه های تابستانی لذت می برند، مردم اتیوپی به خاطر یک هدف بزرگ مشترک یک روز کار و زندگیشان را رها نموده اند. هدف آن ها بازسازی چشم انداز کشور و همچنین ترمیم آسیب های ناشی از جنگل زدایی و تغییرات آب و هوایی است.

مردم اتیوپی در عرض 12 ساعت 350میلیون درخت کاشتند!

مسئولان اتیوپی ادعا کردند که در کوشش برای احیای چشم انداز کشور بیش از 350 میلیون درخت کاشته اند

این روز بزرگ 29 جولای بود. مردم در 1000 سایت مختلف در سراسر کشور جمع شدند تا 200 میلیون نهال بکارند. این هدف به خودی خود بزرگ و بلندپروازانه بود، اما تا خاتمه روز توانستند 350 میلیون درخت بکارند، یعنی خیلی بیشتر از چیزی که قرار بود!

وزیر فناوری و نوآوری اتیوپی در توئیتر خود نوشت که کسانی که در این فعالیت شرکت کردند توانست 353633660 نهال را در عرض 12 ساعت بکارند. هرچند این رکورد به صورت رسمی تایید نشده، اما کاملا تعیین است که تعداد زیاد درختان به راحتی می تواند رکورد کاشت 50میلیون درخت در یک روز را بشکند که سال 2016 در هند به دست آمد.

بعضی مدارس و ادارات دولتی این روز را تعطیل کردند تا همه بتوانند در این فعالیت شرکت نمایند. خود نخست وزیر هم شرکت کرد و اولین نهال را کاشت.

اما برنامه اتیوپی به همین یک روز ختم نمی گردد. آن ها قصد دارند سال جاری 4میلیارد درخت بکارد و تا کنون 2.6میلیارد درخت کاشته اند.

اتیوپی بیشتر جنگل های خود را در قرن اخیر از دست داده است. در شروع قرن بیستم یک سوم این کشور پوشیده از جنگل بود، اما این رقم تا سال 2000 به 4درصد کاهش یافت. این کاهش با افزایش جمعیت اتیوپی ارتباط دارد. از سال 1960 جمعیت این کشور چهار برابر شده و به 100میلیون نفر رسیده است. با افزایش جمعیت تقاضا برای زمین کشاورزی و چوب افزایش می یابد که یکی از دلایل جنگل زدایی است.

منبع: boredpanda

اتیوپی در کوشش برای مبارزه با جنگل زدایی تنها نیست. چین میخواهد پوشش جنگلی خود را در همین دهه تا 23 درصد افزایش دهد.

منبع: برترین ها
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: istanbulnet65.ir شناسه مطلب: 242

به "مردم اتیوپی در عرض 12 ساعت 350میلیون درخت کاشتند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم اتیوپی در عرض 12 ساعت 350میلیون درخت کاشتند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید